Przyjaciele Ziobry ujawniają, w czym jest lepszy od Kaczyńskiego

2012-04-16 4:00

Zbigniew Ziobro (42 l.) jest młodszy, przystojniejszy, nie zmienia zdania oraz ma żonę i syna! Między innymi te atuty szefa Solidarnej Polski wymieniają politycy jego partii, porównując byłego ministra sprawiedliwości do Jarosława Kaczyńskiego (63 l.). Ich zdaniem to Zbigniew Ziobro powinien być kandydatem prawicy w przyszłych wyborach prezydenckich.

- Dlaczego zaproponowaliśmy prawybory? Zmusił nas do tego Jarosław Kaczyński. Zmienił zdanie. Przecież wcześniej zapowiedział, że nie będzie startował w przyszłych wyborach prezydenckich - mówi nam Jacek Kurski (46 l.), wiceprezes Solidarnej Polski. I od razu wymienia atuty Ziobry. - Jest zwycięzcą. Jarosław Kaczyński przegrał sześć ostatnich wyborów. Poza tym w Ziobrze jest wielka wola politycznej walki - wylicza nam europoseł Jacek Kurski.

Inni politycy SP także nie mają kłopotów ze znalezieniem wyrazistych atutów Ziobry. - Jest młody i przystojny. Ma żonę i syna. Doskonale zna problemy Polaków i wie, jak je naprawić - mówią nam. Co na to sam Zbigniew Ziobro? - Poczekajmy do kampanii wyborczej. Wcześniej powinno dojść do prawyborów. Dzięki temu prawica się zjednoczy, wystawi wspólnego kandydata. A on wygra z Bronisławem Komorowskim - mówi nam były minister sprawiedliwości.

Jednak sondaż przeprowadzony przez Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM obecnie nie daje zwycięstwa ani Ziobrze, ani Kaczyńskiemu. Według tego badania aż 46 proc. pytanych zagłosowałoby dziś w wyborach prezydenckich na Bronisława Komorowskiego (60 l.). Jarosław Kaczyński uzbierałby 17 proc. głosów, a Zbigniew Ziobro 10 procent.

Będzie lepszym prezydentem bo:

to urodzony zwycięzca nie przegrał sześciu ostatnich wyborów

jest młody i przystojny

ma piękną żonę i syna

jest konsekwentny i wytrwały

ciągle jeszcze mu się chce

nigdy nie chwalił Gomułki i Oleksego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE