REKRUTACJA DO TECHNIKUM: Jak przeliczyć punkty ze świadectwa i wyników egzaminów - PUNKTACJA

2014-04-08 15:26

Rekrutacja do techników rusza 12 maja dokładnie o godz. 10.00. Zobacz, jak komisje w szkołach będą przeliczały oceny ze świadectwa, osiągnięcia i wyniki z egzaminu gimnazjalnego na punkty.

PRZELICZANIE PUNKTÓW PRZY REKRYTACJI DO TECHNIKUM:

1. 200 punktów – maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych a także za wyniki egzaminu, oraz za inne osiągnięcia kandydatów odnotowane na świadectwie

2. 100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę oraz za inne osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum:

Sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę:

- 18 punktów – stopień celujący

- 4 punktów – stopień bardzo dobry

- 10 punktów – stopień dobry

- 6 punktów - stopień dostateczny

- 2 punkty – stopień dopuszczający

Sposób przeliczania na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum:

- 13 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, lub za tytuł laureata innego konkursu, organizowanych przez kuratora oświaty co najmniej na szczeblu wojewódzkim

Finalista lub laureat więcej niż jednego konkursu uzyskuje 13 punktów.

- 7 punktów - za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie organizowanym przez kuratora oświaty (konkurs wiedzy nie będący OLIMPIADĄ)

Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 7 punktów.

UWAGA: W przypadku przyznania 13 punktów nie przyznaje się 7 punktów.

- 5 punktów – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim.

- 2 punkty – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu powiatowym (w przypadku przyznania 5 punktów za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim nie przyznaje się 2 punktów za osiągnięcia na szczeblu powiatowym).

- 2 punkty - za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu lub środowiska szkolnego.

- 2 punkty - za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem.

- do 6 punktów – za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku, uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki (w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej). Przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe dla stopni:

- 6 punktów - stopień celujący

- 5 punktów – stopień bardzo dobry

- 4 punkty - stopień dobry

- 3 punkty – stopień dostateczny

- 2 punkty – stopień dopuszczający.

3. 100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu: języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki, języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym należy przeliczać na punkty przyjmując współczynnik 0,2 (np. uczeń uzyskał z matematyki wynik - 70%, co daje w rekrutacji 14 punktów).

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki