Rolkarze chcą wesprzeć dzieci chorujące na nowotwory

i

Autor: Materiały Prasowe

Rolkarze chcą wesprzeć dzieci chorujące na nowotwory

2019-03-28 9:55

W sobotę 30 marca we Wrocławiu Agata i Wojciech Miszewscy z Oleśnicy spróbują pobić rekord Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach. Przez cały czas trwania ich zmagań wśród kibiców będą zbierane pieniądze dla dzieci chorujących na raka z kliniki Przylądek Nadziei.

Dwójka  rolkarzy będzie jeździć bez przerwy przez cała dobę po tzw. Szpilkostradzie wokół wrocławskiego rynku, wymieniając się co godzinę.  Sztafeta rozpoczyna się w  sobotę, w samo południe czasu zimowego, a  zakończy się w niedzielę o godzinie 13.00 czasu letniego. Jeśli Agacie i Wojtkowi uda się ten wyczyn, trafią do oficjalnej Księgi Rekordów Polski. Wydarzenie CEPA Rolki Reggae Rekord odbywa się w  ramach imprezy  charytatywnej Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od  27 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Z myślą o innych

Agata i Wojciech Miszewscy mają dużą szanse na ustanowienie nowego rekordu. Od 3 lat organizują różne charytatywne wydarzenia na rolkach, których celem jest zebranie funduszy dla potrzebujących dzieci. Od długodystansowych Rolki Reggae Rajd, po jednodniowe Rolki Reggae Express.  Agata w ubiegłym roku została najlepszą rolkarką świata pod względem liczby przejechanych kilometrów.

- Jazda na rolkach to nasza pasja, sposób na życie i miłość. A jak wiadomo, z każdej miłości rodzi się coś pozytywnego - tłumaczą rolkarze. - Pomagać można bez względu na wiek, przekonania, czas i miejsce. Wystarczy tylko chcieć. A my chcemy!

Wsparcie dla małych pacjentów

W pobliżu okolicach rynku wolontariusze  Fundacji będą zbierać pieniądze  dla podopiecznych kliniki Przylądek Nadziei. Już teraz  trwa  internetowa zbiórka na Facebooku, w której można wziąć udział z każdego miejsca na świecie: https://www.facebook.com/donate/2260088174049112.

Wydarzeniu bicia rekordu patronuje Polski Związek Sportów Wrotkarskich i szwedzka firma CEPA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Nasi Partnerzy polecają