Rolkarze chcą wesprzeć dzieci chorujące na nowotwory

2019-03-28 9:55
Rolkarze chcą wesprzeć dzieci chorujące na nowotwory
Autor: Materiały Prasowe

W sobotę 30 marca we Wrocławiu Agata i Wojciech Miszewscy z Oleśnicy spróbują pobić rekord Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach. Przez cały czas trwania ich zmagań wśród kibiców będą zbierane pieniądze dla dzieci chorujących na raka z kliniki Przylądek Nadziei.

Dwójka  rolkarzy będzie jeździć bez przerwy przez cała dobę po tzw. Szpilkostradzie wokół wrocławskiego rynku, wymieniając się co godzinę.  Sztafeta rozpoczyna się w  sobotę, w samo południe czasu zimowego, a  zakończy się w niedzielę o godzinie 13.00 czasu letniego. Jeśli Agacie i Wojtkowi uda się ten wyczyn, trafią do oficjalnej Księgi Rekordów Polski. Wydarzenie CEPA Rolki Reggae Rekord odbywa się w  ramach imprezy  charytatywnej Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od  27 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Z myślą o innych

Agata i Wojciech Miszewscy mają dużą szanse na ustanowienie nowego rekordu. Od 3 lat organizują różne charytatywne wydarzenia na rolkach, których celem jest zebranie funduszy dla potrzebujących dzieci. Od długodystansowych Rolki Reggae Rajd, po jednodniowe Rolki Reggae Express.  Agata w ubiegłym roku została najlepszą rolkarką świata pod względem liczby przejechanych kilometrów.

- Jazda na rolkach to nasza pasja, sposób na życie i miłość. A jak wiadomo, z każdej miłości rodzi się coś pozytywnego - tłumaczą rolkarze. - Pomagać można bez względu na wiek, przekonania, czas i miejsce. Wystarczy tylko chcieć. A my chcemy!

Wsparcie dla małych pacjentów

W pobliżu okolicach rynku wolontariusze  Fundacji będą zbierać pieniądze  dla podopiecznych kliniki Przylądek Nadziei. Już teraz  trwa  internetowa zbiórka na Facebooku, w której można wziąć udział z każdego miejsca na świecie: https://www.facebook.com/donate/2260088174049112.

Wydarzeniu bicia rekordu patronuje Polski Związek Sportów Wrotkarskich i szwedzka firma CEPA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE