Są dumą Polski! Nagrodzi ich czempion polskiej gospodarki

i

Autor: Materiały Promocyjne

Są dumą Polski! Nagrodzi ich czempion polskiej gospodarki

2020-08-03 0:00

KGHM Polska Miedź w Polsce kojarzony jest z Dolnym Śląskiem, ale nie tylko. Lider w branży górniczej prowadzi działalność także za granicą, jednocześnie budując pozytywny wizerunek Polski na świecie. Z myślą o osobach, które przez swoje działania reprezentują nasz kraj – KGHM organizuje konkurs „Ambasador Polski”.

To już druga edycja konkursu „Ambasador Polski”. W ten sposób KGHM pragnie wyłonić i docenić Polaków, którzy godnie reprezentują nasz kraj, a nie są jeszcze wypromowani. Obywatele kraju nominują kandydatów w czterech kategoriach: nauki, kultury, sportu i Nagrody Publiczności.

Wizytówka kraju

Konkurs to poszukiwanie nieoczywistych kandydatów, którzy przy okazji własnych działań budują pozytywny wizerunek kraju za granicą. Ambasadorem polskiej nauki może zostać popularyzator nauki, zarówno wykładowca akademicki, jak i lekarz. Ważne, aby w znaczący sposób wpływał na postrzeganie polskiej nauki. Spośród zgłoszonych osób Kapituła wybierze zwycięzców 3 kategorii: nauka, kultura i sport, natomiast nagroda publiczności zostanie przyznana w wyniku głosowania internautów.

Kim jest Ambasador Polski

Ambasador polskiego sportu to sportowiec, a także trener i działacz sportowy, którego cechuje waleczność, sukcesy za granicą i przestrzeganie zasady „fair play”. Ambasador polskiej kultury przyczynia się do budowania rozpoznawalności i wartości polskiej kultury na świecie. Może nim zostać aktor, muzyk, grafik, reżyser, mecenas kultury bądź działacz organizacji pozarządowej. Organizatorzy przewidzieli też Nagrodę Publiczności dla Ambasadora Polski 2020. Może ją otrzymać każdy, kto swoim zachowaniem buduje dobrą opinię o Polakach – strażak ratujący rodzinę z pożaru, misjonarz pomagający słabszym i potrzebującym bądź osoba, która koncentruje swoje działania na utrzymaniu dobrych relacji Polaków z innymi narodami.

Zgłoś swojego kandydata do tytułu „Ambasadora Polski” za pomocą formularza dostępnego na stronie www.ambasadorpolski.se.pl. Wspólnie doceńmy wybitnych Polaków!

Na zgłoszenia czekamy do 23.08.2020

Zgłoś swojego kandydata do tytułu Ambasador Polski 2020!

Wejdź na stronę ambasadorpolski.se.pl i wypełnij formularz

Organizatorem plebiscytu Ambasador Polski 2020 jest

KGHM Logo

i

Autor: Materiały Promocyjne
Patronat Honorowy Prezydenta

i

Autor: Materiały Prasowe