Czy tym samym Joanna Senyszyn chciała delikatnie podkreślić swój czynny udział w wyborach prezydenckich? - Stwierdziłam, że jeżeli wygra koncepcja wystawienia osoby od lat związanej z SLD, to z przyjemnością wystartuję. Ale wygrała druga koncepcja i w jej ramach mamy kandydatkę, która jest bezpartyjna, zdecydowanie młoda…- wypowiada się na temat Małgorzaty Ogórek.
Co Joanna Senyszyn myśli o kandydatce na prezydenta Polski, Małgorzacie Ogórek? - W wieku 35 lat trudno mieć doświadczenie polityczne, jeśli ktoś się nią nie zajmował Ale taka była koncepcja partii, że to ma być ktoś nowy. Ta kandydatura jest interesująca, Magdalena Ogórek ma potencjał, ale dużo będzie zależało od niej samej, czy wykaże dostateczną determinację, aktywność - wyznaje Senyszyn.
Wspomina również o podejściu młodej kandydatki do spraw feminizmu i Kościoła, nawiązując do jej wpisu na temat profesora Chazana. - Ja akurat takich tekstów bym nie wygłaszała albo nie pisała na blogu w naTemat, natomiast to przyprawianie jej gęby. Kto przeczyta jej tekst w sprawie Chazana wie, że go nie broniła. To podnosi głównie Palikot, to walka polityczna. Ale tekst to nawoływanie do przestrzegania prawa: kobiet do aborcji, a lekarzy do klauzuli sumienia - mówi Senyszyn dla natemat.pl.
- Jej poglądy to centrum Sojuszu, więc nie można wykluczyć, że część wyborców wyborców stracimy. Ale część zyskamy - podsumowuje profesor Senyszyn.
ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail