link 14

i

Autor: Materiały prasowe

Smart Casco – mini AC szyte na miarę

2022-01-13 15:25

Ubezpieczenie Smart Casco to idealne rozwiązanie dla tych kierowców, którzy do tej pory oszczędzali na AC. Wydatek jest dużo mniejszy, a już jesteśmy objęci dodatkową ochroną i to na naszych warunkach. W Smart Casco sami decydujemy, jaki zakres ubezpieczenia auta nas interesuje.

Czym i dla kogo jest Smart Casco?

Kradzież, pożar, wichura czy grad – są rzeczy, przed którymi trudno się uchronić. Warto jednak zabezpieczyć się przed ich skutkami. Skutkami, mogącymi nas słono kosztować. Właśnie przed takimi bolesnymi finansowymi następstwami nieprzewidzianych zdarzeń chroni oferowane przez LINK4 ubezpieczenie Smart Casco.

Kierowca nie musi nabywać pełnego pakietu, by chronić swój pojazd. Ubezpieczenie Smart Casco pozwala zabezpieczyć auto przed tymi sytuacjami, których obawiamy się najbardziej. Jego warianty to: żywioły, kradzież, kradzież + żywioły, szkoda całkowita + żywioły oraz opcja, łącząca wszystkie trzy wymienione czynniki. Wybrany wariant Smart Casco dostępny jest jedynie dla posiadaczy OC w LINK4.

Dlaczego warto być smart?

Czynnikami, które najczęściej bierzemy pod uwagę, kupując samochód, są jego funkcjonalność, opinia o marce, rodzaj paliwa, wyposażenie czy design. Dla sporej rzeszy klientów najistotniejszym kryterium jest jednak cena. Coraz więcej osób traktuje pojazd nie tylko jak środek lokomocji, ale i swego rodzaju wizytówkę. Dla niektórych auto to wciąż symbol statusu.

Nie dziwi więc fakt, że dbając o pojazdy, zastanawiamy się też nad rozszerzeniem ich ochrony ubezpieczeniowej. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia, czy posiadamy auto nowe, czy używane. Wyposażając pojazd wyłącznie w obowiązkowe OC, mamy z tyłu głowy myśl o tym, „co by było, gdyby…”. Myślimy wtedy o najróżniejszych nieprzewidzianych zdarzeniach na drodze, które mogą nas słono kosztować.

Właśnie przed takim dylematem stanął pan Arkadiusz (39 l.) z Bydgoszczy:

- Ostatnio byłem zmuszony kupić nowsze auto, bo poprzednie było już tak wysłużone, że nie opłacało się go remontować. Tym razem postanowiłem poszukać czegoś mniej wiekowego i niezawodnego, a co za tym idzie, droższego, dlatego nie miałem zamiaru poprzestać na wykupieniu jedynie OC. Rzecz w tym, że sam zakup auta za 40 tys. zł to był dla mnie duży wydatek. Dlatego szukałem ofert ubezpieczeniowych, dających możliwość wyboru konkretnego wariantu ochrony pojazdu.

Najkorzystniejszym i jednocześnie najciekawszym ubezpieczeniem wydało mi się proponowane przez LINK4 Smart Casco. Najbardziej bałem się kradzieży mojej nowej toyoty. Tym bardziej że nie mam ani garażu, ani dostępu do strzeżonego parkingu, a niestety toyoty cieszą się dużą popularnością wśród złodziei.

Kiedy więc już kupiłem auto, użyłem dostępnego na stronie LINK4 kalkulatora i wyliczyłem koszt OC. Dokupiłem też interesującą mnie opcję mini AC, czyli Smart Casco. Cena składki okazała się zaskakująco niska, a sam zakup przez internet przebiegł błyskawicznie i bez zbędnych formalności.

Życie pokazało, że była to bardzo dobra decyzja. Nie minęło więcej niż 8 miesięcy, kiedy w drodze do pracy, na parkingu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Auta nie było! Okazało się zresztą, że nie tylko mojego… Kiedy zgłosiłem sprawę policji, usłyszałem, że tego samego dnia jeszcze kilka innych osób padło ofiarą kradzieży samochodu. Funkcjonariusze podejrzewali szajkę złodziei, rozkręcających auta na części.

Oczywiście natychmiast zgłosiłem też kradzież ubezpieczycielowi. Po przedłożeniu dokumentów auta, dodatkowych kluczyków i policyjnego protokołu, nie musiałem długo czekać na uznanie roszczeń. Otrzymałem odszkodowanie obliczone na podstawie cen rynkowych, za jakie można kupić takie auto. Dodatkowo w ramach pakietu OC LINK4 obejmuje klienta Programem Pomocy, dzięki czemu mogłem skorzystać bezpośrednio po kradzieży z auta zastępczego.

Byłem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i szybkości działania LINK4. A niewielka składka Smart Casco okazała się prawdziwym wybawieniem, ratując mnie od ogromnej straty finansowej w wysokości wartości całego auta.

Jakie warianty Smart Casco oferuje LINK4?

Pan Arkadiusz zdecydował się ubezpieczyć swoje auto od kradzieży. Dokładny koszt ubezpieczenia Smart Casco każdorazowo jest zależny od takich czynników jak wartość auta czy wariant ubezpieczenia. Poniższa tabela w jasny sposób przedstawia możliwe opcje do wyboru przez klienta.

tabela link4

i

Autor: Materiały prasowe
Ceny obowiązujące przy zakupie przez telefon lub internet

Co zrobić, jeśli wartość samochodu przekracza granicę 40 tysięcy złotych? Wówczas warto skontaktować się ze specjalistami LINK4, którzy znajdą satysfakcjonujące rozwiązania, dostosowane do indywidualnych wymagań klienta. Wybrany wariant ubezpieczenia Smart Casco dostępny jest w LINK4 tylko w pakiecie z OC.

 Na stronie internetowej: www.LINK4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia i łatwo wyliczy całkowity polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.LINK4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.