Smoleńsk na posiedzeniu RBN

2012-11-09 3:00

Prezydent Bronisław Komorowski (60 l.) przychylił się do wniosku szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry (42 l.) i zaprosi prokuratora generalnego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie katastrofy smoleńskiej.

- Podzielam pogląd, że warto zbadać aspekt ewentualnego zewnętrznego czynnika działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej - powiedział prezydent. Komorowski zaznaczył też, że zamierza zwrócić się do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z pytaniem, czy ten mógłby powiedzieć coś więcej o katastrofie na zebraniu RBN, niż mówił do tej pory.


- Czy może cokolwiek powiedzieć prokurator w kwestii istotnej, jaką są podejrzenia - w moim przekonaniu formułowane bez żadnych wystarczających podstaw, ale to warto zweryfikować - w zakresie ewentualnej koncepcji zamachu - mówił Komorowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE