Stabilna i bezpieczna praca w czasie pandemii? To możliwe! 

2021-04-12 22:08 Materiał Partnerski
Stabilna i bezpieczna praca w czasie pandemii? To możliwe! 
Autor: materiały prasowe

Pandemia koronawirusa spowodowała, że obawiamy się o stabilność zatrudnienia oraz swoje bezpieczeństwo. W końcu zakłady pracy są jednym z miejsc, w których dochodzi do największej liczby zakażeń. W takiej sytuacji dobry pomysłem może okazać się wyjazd do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej w Niemczech. Jest to zawód, który wykonuje się w domu, dlatego kontakty społeczne są ograniczone do minimum, co w pandemii jest dla każdego szczególnie ważne. Wyjeżdżając na zlecenie wybierz sprawdzonego pracodawcę. Możesz zarobić na 1600 EUR na rękę plus premie!

Stabilna praca i zarobki w euro

Sprawdzeni pracodawcy w tej branży oferują stabilne zatrudnienie przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa – w czasie podróży i w trakcie wykonywania zlecenia. Niewątpliwym plusem jest również elastyczność: to Ty wybierasz termin, w którym chcesz wyjechać oraz długość trwania oferty. Dodatkowo sam decydujesz, czy Twoje zarobki wypłacone będą w euro czy złotówkach.

- Wyjazd na dwa-trzy zlecenia w roku pozwala mi normalnie żyć: wziąć wnuki na wakacje, wyremontować mieszkanie, kupić sobie czasem coś miłego - mówi pani Bożena Jędrzejak z Muszyny, która już od kilku lat wyjeżdża do pracy w Niemczech jako opiekunka ATERIMA MED. - Doceniam to, że mój pracodawca traktuje mnie po partnersku i ma tak elastyczne podejście do opiekunów. Choć pracuję tylko dorywczo, to zawsze tu wracam - dodaje. 

KLIKNIJ I ZOBACZ OFERTY

Stabilna i bezpieczna praca w czasie pandemii? To możliwe! 
Autor: materiały prasowe Link: KLIKNIJ I ZOBACZ OFERTY

Opiekunowie podejmujący współpracę z liderem branży, jakim jest ATERIMA MED mogą mieć pewność, że wyjazd na ofertę do Niemiec w czasie pandemii jest w pełni legalny i zabezpieczony na wszystkich jego etapach. 

- Od lat wracam do Niemiec do mojego stałego podopiecznego. Jego bliscy traktują mnie jak członka rodziny. Przejazd do Niemiec i praca z zakwaterowaniem w domu podopiecznego jest bezpieczna i spokojna. Jestem też w stałym kontakcie z moją Koordynatorką po stronie firmy, która zawsze chętnie mnie wysłucha i odpowie na każde pytanie. Po prostu na przestrzeni tych kilku lat czuję się potrzebna i zaopiekowana. Polecam – szczególnie wszystkim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w czasie pandemii. Ta praca to gwarancja dobrych zarobków i satysfakcji! Wyjeżdżając w ubiegłym roku zobaczyłam piękną wiosnę w Niemczech, a do Polski przywiozłam podwójną premię – opowiada pani Bożena. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zapewnić opiekunom maksymalny komfort ATERIMA MED stosuje sprawdzone rozwiązania ukierunkowane na bezpieczeństwo w trakcie podróży i pracy w Niemczech. Jakie?   Wszystkim zatrudnianym opiekunom pracodawca zapewnia stałe wsparcie Zespołu Medycznego, czyli wykwalifikowanych i doświadczonych pielęgniarek, który czuwa nad standardami sanitarnymi (m.in. przeprowadza szczegółowy wywiad epidemiologiczny przed wyjazdem na ofertę) oraz zachowaniem zasad higieny w czasie podróży. Zespół służy także radą podczas bezpłatnych dyżurów telefonicznych. Co istotne, każdy Opiekun przed wyjazdem otrzymuje bezpłatny test na obecność wirusa SARS-CoV-2 do samodzielnego wykonania. Opiekunowie ATERIMA MED mają także zapewnione dodatkowe, prywatne ubezpieczenie COVID-19.  Dojazd na miejsce pracy z ATERIMA MED odbywa się własną firmową flotą busów, którymi podróżują wyłącznie Opiekunowie zatrudnieni w tej firmie. Opiekun jest odbierany spod drzwi własnego domu i dojeżdża prosto do domu podopiecznego w Niemczech.  

Jakie warunki trzeba spełniać?

Ważna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego – ATERIMA MED zapewnia bezpłatne pomoce językowe, np. kursy języka online. Potrzebne jest również doświadczenie w opiece nad osobą starszą (chorą lub niesamodzielną). Może być to opieka nad członkiem rodziny. I to wszystko! 

Myślisz o pracy w charakterze Opiekuna? Porozmawiajmy! Chętnie opowiemy więcej na temat pracy z ATERIMA MED! Zapraszamy do kontaktu:

Najnowsze