Stowarzyszenie Piękne Anioły i użytkownicy Ceneo wspólnie remontują pokoiki dla Kingi i Agaty

2014-11-26 10:01

Kinga ma 11 lat, Agata – 8. Siostry są bardzo ze sobą związane. Obie lubią muzykę, taniec, zajęcia plastyczne oraz zwierzęta – opiekują się dwoma kotami, psem i papużką. Nie mają jednak za wielu powodów do codziennej radości, bo sytuacja finansowa ich rodziny jest bardzo trudna. Wychowuje je samotnie mama, a pieniądze, które ma co miesiąc do dyspozycji, nie starczają nawet na podstawowe potrzeby.

Rodzina mieszka w starym, zniszczonym domu w małej wiosce pod Wodzisławiem Śląskim. Kinga i Agata nie mają osobnych pokoi, a miejsce , w którym śpią, odrabiają lekcje i spędzają wolny czas bardzo odbiega od dziecięcych marzeń o własnym, kolorowym kącie.

Niedawno jednak do dziewczynek uśmiechnął się los. Dotarło do dzieci Stowarzyszenie Piękne Anioły, które zaproponowało wyremontowanie pokoju dla dziewczynek. Tym razem do cyklicznej akcji Stowarzyszenia „Słoneczne Pokoje" dołączyło Ceneo.pl – największa polska porównywarka cen. Użytkownicy serwisu mogą przekazywać punkty w ramach programu lojalnościowego na ten właśnie cel. Symboliczne cegiełki kosztują od 50 do 500 punktów. Na połowę remontu potrzeba w sumie 50 tysięcy punktów. Drugą połowę sfinansuje Ceneo. Zatem – do dzieła! Liczymy na Was!

Mamy niecały miesiąc na to, żeby Kinga i Agata 2015 rok rozpoczęły w nowym otoczeniu. Środki finansowe na wymianę podłogi i grzejników, wstawienie nowych szczelnych okien i drzwi, odgrzybienie i pomalowanie ścian, montaż nowego oświetlenia, zakup tapczaników, biurek i półeczek na książki i zabawki, zostaną przekazane pod koniec grudnia. Remont rozpocznie się zaraz po Nowym Roku i potrwa ok 2 tygodnie.

Akcja jest realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły, które od 1,5 roku remontuje pokoje najbardziej potrzebujących dzieci. Dzięki działalności Aniołów nowe pokoje mają dzieci z 20 rodzin w całej Polsce.

I Ty możesz pomóc!

Jeśli jesteś już użytkownikiem Ceneo.pl i członkiem Klubu Łówców Nagród wystarczy, że po zalogowaniu się w serwisie odnajdziesz w katalogu nagród cegiełkę o wybranej przez Ciebie wartości. To naprawdę niewiele kosztuje – nie przekazujesz pieniędzy, tylko wirtualne punkty z Twojego konta.

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Ceneo.pl, to założenie go potrwa minutę. Już na starcie dostajesz 40 punktów. Do najmniejszej cegiełki brakuje zatem tylko 10 punktów. Możesz je zdobyć np. wystawiając opinie o produktach i sklepach lub robiąc zakupy przez Koszyk Ceneo.