Brześć Kujawski i strzelanina

i

Autor: Alex Marcinowski/SUPER EXPRESS Brześć Kujawski i strzelanina

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Ranna woźna i uczennica! [WIDEO]

2019-05-27 16:47

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Były uczeń, który pojawił się na terenie szkoły, zaczął strzelać i odpalił dwie petardy. Ranne są dwie osoby - woźna i uczennica.

Ze wstępnych informacji wynika, że były uczeń szkoły przyszedł do budynku z bronią. Najpierw wrzucił dwie petardy hukowe, a potem postrzelił woźną. 18-latek kilkukrotnie strzelił w kierunku kobiety. Woźna ma ranę brzucha, ale jej stan jest stabilny. Drugą poszkodowaną jest 11-letnia uczennica, która ucierpiała od wystrzelonej petardy. Dziewczynka ma rany uda i klatki piersiowej. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany. Policja podała na Twitterze, że stan rannych nie zagraża ich życiu:

- W związku ze zdarzeniem w Brześciu Kujawskim informujemy, że sytuacja jest w pełni opanowana. Obrażenia u pracownika szkoły i uczennicy nie zagrażają ich życiu - natychmiast została udzielona pomoc. 18-letni mężczyzna został szybko zatrzymany, ustalamy motywy jego działania.

Lokalna społeczność jest w szoku. Na miejscu panuje atmosfera przerażenia. Teren szkoły jest zamknięty, zabezpiecza go policja. Wiele osób gromadzi się przed bramą wejściową. W okolicy są trzy budynki - przedszkole, podstawówka i oddział gimnazjalny.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, napastnik wdarł się do szkoły przez uchylone okno, z tyłu budynku. W mediach pojawiła się też informacja, że 18-latek miał problemy psychiczne i był leczony. Informacje potwierdził wojewoda kujawsko-pomorski. Agresor został obezwładniony przez pracownika szkoły, a następnie przekazany przybyłym na miejsce policjantom.

- Przeprowadziliśmy sprawną ewakuację szkoły, wszystkie dzieci trafiły w miarę możliwości do swoich domów, są już pod opieką rodziców. Zapewniliśmy im  pomoc psychologiczną, jest wyznaczone miejsce na terenie Brześcia Kujawskiego, gdzie będą mogły skorzystać z takiej pomocy. Jeżeli będzie takie życzenie i potrzeba, będziemy udzielali pomocy psychologicznej również w miejscu zamieszkania dzieci oraz rodziców - zapewnił podczas konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Dla rodziców uruchomiono specjalną infolinię - Będą mogli uzyskać informacje, kiedy jest powrót do szkoły, co z rzeczami, które znajdują się na terenie szkoły oraz jak będzie dalej przebiegała organizacja pracy tej placówki - podsumował wojewoda.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE