Szwed, zleceniodawca kradzieży z Auschwitz, jeszcze w piątek trafi do Polski

2010-04-09 14:31

Anders Hoegstroem, Szwed uznawany przez polską policję za zleceniodawcę kradzieży z bramy muzeum obozu Auschwitz napisu Arbeit Macht Frei jeszcze przed weekendem trafi do aresztu w Krakowie. Polscy policjanci są już w Sztokholmie, żeby przetransportować podejrzanego do Polski.

Szczegóły transportu ze względów bezpieczeństwa owiane są tajemnicą. Radio RMF FM dowiedziało się jednak, że Hoegstroem przyleci do Polski na pokładzie specjalnego samolotu wojskowego.

Przeczytaj koniecznie: Złodzieje napisu Arbeit Macht Frei usłyszeli wyrok

Zazwyczaj policja korzystała z samolotów rejsowych, tym razem „transport” będzie jednak bardziej liczny niż zwykle. Oprócz domniemanego zleceniodawcy kradzieży w Auschwitz przywiezionych zostanie też kilka innych osób podejrzanych w różnych sprawach karnych.

Anders Hoegstroem będzie przetransportowany samolotem na lotnisko w Warszawie. Potem policyjna eskorta przetransportuje go helikopterem do krakowskiej prokuratury.

Szwed zostanie osadzony w areszcie śledczym przy ulicy Montelupich. Od tego momentu będzie już do dyspozycji prokuratorów. Nieoficjalnie wiadomo, że śledczy chcą zacząć przesłuchanie Szweda w poniedziałek rano.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE