Te miejsca czekały na nich...

2010-04-12 3:14

W sobotę rano nikt nie spodziewał się, że zamiast obchodów 70. rocznicy zbrodni na cmentarzu w Katyniu odbędzie się msza żałobna w intencji ofiar katastrofy lotniczej samolotu z polską delegacją na pokładzie.

Przed godz. 9 rano w lesie katyńskim oczekiwali na prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego m.in. przedstawiciele prezydenta Rosji oraz rodziny rozstrzelanych tu oficerów. Właśnie tam zastała ich informacja o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego.


Około 9.30 tuż przed rozpoczęciem mszy św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej Jacek Sasin, minister w Kancelarii Prezydenta RP, poinformował, że prezydent Lech Kaczyński prawdopodobnie zginął w katastrofie lotniczej.

Na wieść o tej tragedii na katyńskim cmentarzu z oczu zgromadzonych polały się łzy. Słychać było płacz i gorliwe modlitwy. - Kiedy dowiedzieliśmy się, że nikt nie przeżył katastrofy, wybuchliśmy jednym wielkim szlochem - mówi Iwona Arent, posłanka PiS, która była na miejscu tragedii. Ludzie spontanicznie zaczęli odmawiać różaniec.

O 10.30 zamiast uroczystości upamiętniających 70. rocznicę zbrodni w lesie katyńskim odbyła się msza żałobna. Msza szczególna, bo w intencji ofiar katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu. Poprowadził ją proboszcz parafii katolickiej w Smoleńsku ojciec Ptolemeusz Kuczmik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE