Tragedia w Suszku. Rodzice komentują zarzuty dla zastępcy komendanta [WIDEO]

2019-03-13 11:26

Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić Włodzimierz D., zastępca komendanta obozu harcerskiego w Suszku, gdzie w 2017 roku zginęły dwie dziewczynki. Zdaniem prokuratury, mężczyzna powinien odpowiedzieć za "naruszenia czynności ciała powyżej siedmiu dni, narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci". Rodzice stają w obronie Włodzimierza D.

- Informacje, które do nas ostatnio dotarły dla nas dotarły, dla nas są druzgocące. Nikt z nas nigdy nie pomyślał o tym, by oskarżyć o to kadrę obozu. Wiemy, że zawsze były bardzo oddane wychowaniu młodzieży i w żaden sposób nie przyczyniły się do tego, co się wydarzyło tej nocy - powiedziała Aneta Głogowska, mama jednego z harcerzy.

Przypomnijmy: do tragedii na obozie harcerskim w Suszku doszło w sierpniu w 2017 roku. Zginęły wówczas dwie harcerki - 13-letnia Asia oraz 14-lenia Olga, które zostały przygniecione przez drzewo. Pięćdziesiąt osób zostało rannych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE