Twój organizm domaga się nawodnienia… również jesienią

i

Autor: Materiały prasowe

Pij na zdrowie

Twój organizm domaga się nawodnienia… również jesienią

2023-09-13 16:49 Reklama

Chociaż to letnie upały utożsamiane są z odczuwalnymi skutkami picia zbyt małej ilości wody, to w porze jesiennej równie łatwo zapomnieć o regularnym nawadnianiu się. Utrzymanie prawidłowego poziomu płynów jest ważne przez cały rok, ponieważ odpowiednia gospodarka wodna zapewnia naszemu organizmowi również wystarczające ilości składników mineralnych, tak istotnych również jesienią. Chociaż wszyscy powinniśmy zadbać o dobre nawodnienie, na zwiększoną utratę płynów narażeni są w szczególności seniorzy oraz dzieci.

Nawodnienie jesienią – dlaczego to ważne

Jesień niezmiennie kojarzy nam się z obniżeniem temperatury i krótszymi dniami.  W tym okresie bardziej niż o spożywaniu zalecanych 1,5 do 2l wody, myślimy raczej o ciepłej herbacie. Spadek temperatury nie sprawia jednak, że maleje także nasze zapotrzebowanie na płyny. Wręcz przeciwnie – utrzymanie gospodarki wodnej na dobrym poziomie w tym jesiennym okresie może wpłynąć na rozwiązanie najczęstszych, związanych z nim problemów, tj. obniżoną odporność, trudności ze skupieniem, jesienną chandrę czy przybieranie na wadze.

Woda, stanowiąca 65% organizmu dorosłej osoby, zawiera i transportuje wiele ważnych składników mineralnych, m.in. elektrolity – czyli jony soli tj. sód, wapń, magnez czy potas, które pełnią określone role i wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Elektrolity wytracamy, chociażby, kiedy nasza skóra się poci – podczas upału czy treningu. W takich przypadkach warto zadbać o ich dostarczenie do organizmu, możemy to zrobić na przykład wzbogacając swoją dietę o elektrolity w postaci tabletek musujących, które rozpuszczamy w 200 ml chłodnej wody i wypijamy.

Twój organizm domaga się wody…Również jesienią!

i

Autor: Materiały prasowe

Elektrolity dla Seniorów i dzieci?

To właśnie te dwie grupy są w szczególności narażone na wytracanie płynów oraz związków mineralnych, a także na negatywne skutki takiej utraty, zwłaszcza jesienią, gdy dodatkowo należy się zmierzyć z obniżeniem temperatury, czy obniżeniem samopoczucia i zwolnieniem metabolizmu.

Elektrolity Plusssz to produkty skomponowane tak, aby odpowiadać na potrzeby każdego, niezależnie od jego wieku czy aktywności fizycznej. Dzięki temu w portfolio marki znajdziemy produkty, które mogą stosować dzieci już powyżej 3. roku życia, ale także takie, które idealnie wkomponują się w codzienność każdego seniora.

Plusssz Junior Elektrolity Complex to zestaw elektrolitów potrzebnych dzieciom, wzbogacony o kompozycję pięciu witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju pociechy. Produkt zawiera chociażby Magnez i witaminy B6 oraz B12, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, czy Niacynę, wspierającą utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych.

Twój organizm domaga się nawodnienia… również jesienią

i

Autor: Materiały prasowe

Plusssz Elektrolity SENIOR 100% Complex to produkt pozwalający na uzupełnienie niezbędnych elektrolitów, dodatkowo wzbogacony o ekstrakt z ruszczyka kolczastego i potas, które przyczyniają się do prawidłowego krążenia i ciśnienia krwi. W składzie produktu znajdziemy również Wapń, który pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny.

Twój organizm domaga się nawodnienia… również jesienią

i

Autor: Materiały prasowe

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia. 

*** 

O marce:  

Plusssz dzięki szerokiemu portfolio odpowiada na potrzebę codziennego i kompleksowego uzupełniania diety w witaminy i minerały dla poszczególnych grup wiekowych. Witaminy i minerały zawarte w produktach marki wspierają prawidłową pracę organizmu na wielu płaszczyznach. Pomagają zachować dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną. Dodatkowo forma tabletki musującej umożliwia suplementację w wygodny i smaczny sposób. Suplementy diety Plusssz wspierają zdrowy i aktywny tryb życia. Z oryginalnym Plussszem 100% codziennie.