Tylko w Super Expressie! Zbrodniarz Kiszczak zostanie bezkarny bo jest tępy!

2014-03-29 3:00

Oto polska sprawiedliwość! Czesław Kiszczak (89 l.), czerwony generał, który od lat jest sądzony za zbrodnie stanu wojennego, nigdy już nie usłyszy wyroku w swojej sprawie! Sąd na warszawskim Mokotowie uznał właśnie, że Kiszczak to osoba "otępiała" i dlatego nie może być dalej sądzony. Tak wynika z dokumentów, do których dotarł "Super Express"!

Nasza gazeta dotarła do postanowienia z czerwca 2013 r. Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie zawieszenia postępowania karnego prowadzonego przeciw Czesławowi Kiszczakowi. Przypomnijmy, że generał do dzisiaj nie odpowiedział za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r., a także za wprowadzenie wraz z m.in. z gen. Wojciechem Jaruzelskim (91 l.) stanu wojennego.

Zaburzenia pamięci Czesława Kiszczaka

Jak czytamy w postanowieniu: "U oskarżonego biegli psychiatrzy stwierdzili otępienie łagodne przejawiające się spowolnieniem psychicznym, zaburzeniami pamięci i koncentracji uwagi, co utrudnia lub uniemożliwia przypominanie faktów z przeszłości, umiejscawianie wydarzeń w czasie, ogranicza możliwość wypowiadania się z powodów afazji amnestycznej, co stwarza także możliwość zafałszowania śladów pamięciowych i udzielania nieświadomie błędnych odpowiedzi".

Zobacz też: Czesław Kiszczak dostanie aż 8500 złotych emerytury?! To żarty czy fakty?

Zdaniem biegłych oskarżony nie jest w stanie udzielać obszerniejszych odpowiedzi na piśmie bez pomocy drugiej osoby. "Stwarza to możliwość zafałszowania śladów pamięciowych i udzielania nieświadomie błędnych odpowiedzi. Z powodu męczliwości psychicznej powyższe problemy nasilają się już w trakcie pierwszej godziny rozprawy, co będzie jeszcze większym problemem w sytuacji obciążenia stresem" - czytamy w dokumencie.

Według sądu stwierdzona u oskarżonego choroba stanowi długotrwałą przeszkodę uniemożliwiającą prowadzenie postępowania. Postanowienie wydała sędzia Sądu Okręgowego Anna Wielgolewska. A opinię dla sądu sporządzali biegli prof. Janusz Heitzman oraz dr Krystyna Tarczyńska.

Gen. Kiszczak ma się dobrze

Zupełnie inaczej gen. Kiszczak prezentował się podczas wywiadu udzielonego w ubiegłym roku w TVN. - Fizycznie czuję się dobrze - mówił. Podobnie prezentował się latem na Mazurach, w domku nad jeziorem. Kiszczak bawił tam przez całe wakacje. A to wylegiwał się na tarasie, a to ucinał sobie drzemkę, a to spacerował po swojej posiadłości. Na nasze oko ten człowiek, oskarżany o zbrodnie komunistyczne, wygląda zdrowo i rześko.

Polub se.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE