Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny. Sprawdź, jak zaoszczędzić?

2021-09-25 0:00
Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny. Sprawdź, jak zaoszczędzić?
Autor: Adobe Stock

Ważne, by ubezpieczyć się tak, abyśmy także my, a nie tylko bank, zyskali realną ochronę w razie kłopotów. Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny w LINK4 daje taki szeroki zakres ochrony przy bardzo korzystnych składkach.

Co dostajemy w zamian?

Po pierwsze ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny daje nam gwarancję, że w razie szkody, nawet całkowitej (takiej jak np. doszczętne zniszczenie nieruchomości w pożarze) to ubezpieczyciel zapłaci z polisy odszkodowanie bankowi, a nie my. Bez ubezpieczenia nie dość, że pozbawieni dachu nad głową, to dodatkowo musielibyśmy nadal spłacać zaciągnięty kredyt hipoteczny w banku.

Tymczasem wielu posiadaczy kredytów hipotecznych od lat opłaca ubezpieczenie nieruchomości narzucone im przez kredytodawcę i cierpi z powodu niewystarczającej ochrony. Niestety często nie wiedzą, że to do nich należy decyzja, gdzie ubezpieczą swoje mieszkanie czy dom, a nie do banku, w którym zaciągnęli kredyt hipoteczny. Warto posłuchać kilku historii z życia wziętych.

Dopiero kiedy porównaliśmy to z propozycją LINK4, zrozumieliśmy, że zakres takiego ubezpieczenia może być bez porównania szerszy przy nieznacznej różnicy w składce, a my zyskujemy na tym o wiele większą ochronę, a nie tylko kredytodawca, czyli bank.

Na kompleksowej ofercie ubezpieczenia nieruchomości w LINK4 pod kredyt hipoteczny zyskała również pani Agnieszka (38 l.) z Warszawy:

Przez to, że moja dawna polisa zawarta bank nie obejmowała żadnych ruchomości, które znajdowały się w mieszkaniu, to po zalaniu, jakie przeżyłam dwa lata temu z powodu awarii pralki koszt wymiany mebli łazienkowych i zniszczonej szafy w przedpokoju musiałam pokryć z własnej kieszeni, a to były niemałe sumy. Teraz jestem ubezpieczona w LINK4 od wszelkich ryzyk i mogę spać spokojnie.

Co zyskujemy z ubezpieczeniem w LINK4?

Do wyboru mamy:

UBEZPIECZENIE OD WSZELKIEGO RYZYKA - ALL RISK

W jego ramach LINK4 ponosi odpowiedzialność za szkody w przedmiocie ubezpieczenia będące następstwem jakiegokolwiek zdarzenia losowego, o ile nie zostało ono wyłączone z odpowiedzialności LINK4 na mocy postanowień warunków ubezpieczenia lub od RYZYK NAZWANYCH, czyli aż od 23 najczęstszych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Warto też skorzystać z szerokiego zakresu ubezpieczenia ASSISTANCE DOMOWY, jak również ASSISTANCE POMOC PRAWNA. Takie kompleksowe ubezpieczenie pozwala spać spokojnie, bo w razie szkody otrzymamy nie tylko konkretne odszkodowanie, ale także bieżącą pomoc fachowców w sytuacji zalania czy awarii domowego sprzętu elektronicznego. Zyskuje i posiadacz kredytu, i bank.

Na stronie internetowej www.link4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt całkowity polisy. Można też skontaktować się telefonicznie pod numerem 22 4444444 z konsultantami lub umówić bezpośrednie spotkanie z agentem, który doradzi nam optymalny wariant ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.