ZOBACZ gdzie zrobisz najtańsze zakupy w internecie!

2014-11-06 16:50

Szybko, korzystnie, bezpiecznie i bez zbędnych formalności. Dzięki nowoczesnym i przyjaznym narzędziom oraz aplikacjom na smartfona zakupy przez Internet są coraz popularniejsze. Warto spróbować tej metody, bo to duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Robienie zakupów przez Internet nie jest już niczym dziwnym. Większość Polaków robiła to przynajmniej raz. Wielu przyznaje też, że lubi przeglądać oferty sklepów internetowych i traktuje to jako rozrywkę, zaś zakupy w sieci uważa za tak samo bezpieczne, jak te dokonywane w tradycyjnych sklepach. Na to zaufanie mogą liczyć zwłaszcza ci sprzedawcy, którzy zgromadzili dużo obiektywnych i wiarygodnych opinii.

Wygoda przede wszystkim

Kupowanie w centrach handlowych, hipermarketach czy małych sklepach ma oczywiście swoje zalety – wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie zakupów bez wcześniejszego dokładnego obejrzenia czy dotknięcia towaru i rozmowy ze sprzedawcą. Jednak ma też swoje minusy – do sklepu trzeba pójść lub dojechać, a nie zawsze pozwala nam na to plan dnia albo samopoczucie. Wielu z nas ma chwilę na zakupy dopiero późnym wieczorem, a wtedy wiele sklepów jest już zamkniętych. I jeszcze te niekończące się kolejki do przymierzalni i kasy... Kupowanie w sieci to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią to robić jak chcą i kiedy chcą. Nie ma znaczenia pora dnia czy nocy ani okoliczności, możemy kupić pralkę pławiąc się w wannie, książkę podczas jazdy pociągiem, a nową kanapę – leżąc na plaży. Doceniają je zwłaszcza rodzice małych dzieci, bo wyprawa z maluchem do centrum handlowego bywa prawdziwym wyzwaniem.

Codziennie lepiej

Jednak skąd mamy wiedzieć, który sklep internetowy ma najlepszą ofertę i jest bardziej godny zaufania? Z pomocą przychodzą nam porównywarki internetowe, jak lider rynku – Ceneo.pl. Korzystając z porównywarki Ceneo.pl możemy na swoim komputerze lub smartfonie (wystarczy ściągnąć na niego mobilną aplikację) szybko przejrzeć ofertę tysięcy sklepów – Ceneo.pl wskaże nam, gdzie będzie najtaniej, najszybciej i najbezpieczniej. Wybrane przez nas produkty możemy od razu kupić. Co więcej, teraz nie musimy robić większych zakupów w różnych sklepach ani wypełniać wielu formularzy – Ceneo. pl oferuje nam wirtualny koszyk zakupowy („Kup na Ceneo"), do którego „wrzucamy" produkty od różnych sprzedawców. Za wszystkie możemy zapłacić jednym przelewem, ale każdy produkt może zostać dostarczony w inny, wybrany przez nas sposób. Cały proces zakupowy jest prosty i szybki – mieści się na jednej stronie i potwierdza się go jednym kliknięciem.

Każda transakcja jest przez Ceneo.pl objęta Programem Ochrony Kupujących. Klienci zbierają punkty w programie lojalnościowym Ceneo.pl z możliwością wymiany na atrakcyjne nagrody. Po transakcji warto dodać opinię o sprzedawcy – pomoże to innym użytkownikom w dokonaniu wyboru. Sami też je czytajmy – Ceneo. pl najlepszym sklepom przyznaje godło Zaufanych Opinii.

Porównuj i oszczędzaj z Ceneo Lokalnie


Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie zrezygnować z tradycyjnej wersji zakupów, to warto, byśmy nauczyli się korzystać podczas nich z internetowej porównywarki cenowej. Robi tak już wielu Polaków – zanim coś kupią, szukają informacji na temat produktu i najkorzystniejszych ofert w Internecie. Dzięki temu sporo oszczędzają na swoich zakupach.
Pomocne może być w tym Ceneo Lokalnie, które świetnie sprawdza się również na naszych smartfonach. Wystarczy w okno wyszukiwarki wpisać adres ceneolokalnie.pl, by móc znaleźć wybrany przez nas produkt w najkorzystniejszej cenie oraz sklep w naszej okolicy, gdzie możemy odebrać zakupy osobiście.
To nie tylko oszczędność pieniędzy (kupujemy taniej i nie płacimy za przesyłkę), ale też czasu. W ten sposób towar dostaniemy „od ręki", bez konieczności stania w kolejce na poczcie czy czekania na kuriera. Ceneo Lokalnie nie tylko pokaże nam najkorzystniejszą ofertę, ale również wytyczy na mapie dojazd do wybranego przez nas sklepu.

 

Prawo po stronie konsumenta

Na początku 2015 roku w życie wejdzie nowa regulacja e-handlu (zaliczane są do niego zakupy dokonywane w sklepach internetowych). Jedną z większych zmian będzie wydłużenie terminu zwrotu produktu. Obecnie mamy na to 10 dni od daty jego otrzymania i nie musimy podawać przy tym żadnego powodu, ale towar nie może nosić żadnych śladów użytkowania. Od przyszłego roku będziemy mieli aż 14 dni na zmianę zdania. Poniesiemy jedynie koszty przesyłki zwrotnej – ale tylko i wyłącznie, gdy zostaniemy o tym poinformowani (np. na stronie sklepu lub podczas zakupów). Nowe prawo nakłada na sprzedawców obowiązek informowania nas nie tylko o samym produkcie i jego właściwościach, ale nawet o tym, że „zamówienie oznacza obowiązek zapłaty". Jest więc całkowicie po stronie klientów sklepów internetowych – chroni ich przed nierzetelnością i kupieniem „kota w worku". Aby cała transakcja przebiegła bez zakłóceń, płaćmy za zakupy tylko za pomocą strony internetowej naszego banku lub integratora płatności, takiego jak PayU na Ceneo.pl.

Kupujmy mądrze – radzi Joanna Heine, ekspert Ceneo.pl

Ile razy każdy z nas podczas tradycyjnych zakupów irytował się, nagabywany przez natrętnego sprzedawcę, dał sobie wcisnąć zupełnie niepotrzebne i przypadkowe produkty lub uległ złudzeniu, że „supercena" jest naprawdę niska?
Dzięki porównywarkom cen, takim jak Ceneo.pl, można zawsze i wszędzie – w domu lub galerii handlowej – wyszukać najlepszą cenowo ofertę. Ponadto można przeczytać o samym produkcie, zapoznać się z opinią innych klientów, czy złożyć jedno wspólne zamówienie w kilku sklepach jednocześnie i zapłacić przysłowiowym „jednym kliknięciem".
Cały proces jest bardzo bezpieczny i łatwy w obsłudze. Warto weryfikowaćceny produktów nawet bezpośrednio podczas wizyty w sklepach, nie ulegać presji sprzedawców i po prostu mądrze kupować – oszczędzając czas i pieniądze.