Warszawa: Kibole zakończyli świętowanie na komendzie

2013-05-10 4:00

Kibice Legii Warszawa mieli wczoraj powody do świętowania. Mimo porażki przy Łazienkowskiej stołeczny klub wywalczył Puchar Polski. Po meczu oczywiście nie obyło się bez wyskoków kiboli. Policja zatrzymała 18 awanturników.

Do drobnych awantur doszło już na kilka godzin przed meczem. - W okolicach Nadarzyna kibicom Legii Warszawa jadącym na mecz do stolicy zajechał drogę samochód z kibicami Śląska Wrocław. Jeden z nich podbiegł do auta kibiców Legii i wybił w nim szybę. 22-letni sprawca został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji - relacjonuje asp. Mariusz Mrozek (40 l.) z KSP.

Policjanci zatrzymali 4 kolejnych fanów Śląska już w trakcie meczu, po tym jak chuligani zaatakowali stadionowych ochroniarzy. Jak się dowiedział "Super Express", jednym z zatrzymanych jest bębniarz śląskich kibiców. Za kraty trafiła też grupa kibiców ze stolicy. Po meczu 9 mężczyzn wykrzykujących wulgarne hasła zostało zatrzymanych na placu Zamkowym.

Pod stadionem wpadło też 2 legionistów, którzy znieważali policjantów, oraz jeden 30-letni kibic, który próbował wnieść na stadion marihuanę. Policjanci zapowiadają również zatrzymania chuliganów, którzy w trakcie spotkania rzucali race na boisko.

None