Warsztaty, spotkania nad jeziorem i filmy. Zbliża się Lubuskie Lato Filmowe [AUDIO]

2020-07-07 7:51 Dorota Gut
Festiwal
Autor: pixabay.com

Lubuskie Lato Filmowe w tym roku odbędzie się po raz 49. Mieszkańcy w ciągu tygodnia będą mogli obejrzeć ponad 200 produkcji filmowych ze Wschodniej i Środkowej Europy. Całość odbędzie się nad jeziorem w Łagowie. Na chętnych czekają warsztaty oraz spotkania z reżyserami i aktorami. Tegoroczna edycja Lubuskiego Lata Filmowego rozpocznie się 30 sierpnia.

Pod koniec wakacji żaranie będą mogli wybrać się na Lubuskie Lato Filmowe. Impreza w tym roku odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Tradycyjnie nie zabraknie nie tylko projekcji filmowych ale również warsztatów.

Warsztaty dla zainteresowanych krytyką i historią filmów, otwarte warsztaty filmu dokumentalnego Łódzkiej Szkoły Filmowej i oczywiście odbędzie się też koncert otwierający i zamykający wydarzenie

- mówi Andrzej Kawala, dyrektor festiwalu. Podczas wydarzenia chętni będą mogli też spotkać się z reżyserami oraz z aktorami po projekcjach.

W Łagowie te rozmowy są bardzo nieformalne. Poza tą rozmową, która się odbywa bezpośrednio po projekcji. Jest szansa rozmowy z tymi twórcami na miejscu już poza formalnym spotkaniem, które musimy odbyć

- dodaje Andrej Kawala. Na miejscu będzie można obejrzeć ponad 200 produkcji filmowych ze Wschodniej oraz ze Środkowej Europy. Wśród nich znajdą się filmy dokumentalne, krótkometrażowe czy animowane.

Do 15 lipca można jeszcze zgłaszać do konkursów swoje produkcje. Karty zgłoszenia znajdują się na stronie Lubuskiego Lata Filmowego [Kliknij tutaj].

W programie nie zabraknie filmów animowanych oraz dokumentalnych - mówi Andrzej Kawala, dyrektor festiwalu
Małe bażanty złociste w ZOO w Muszynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze