Wielkanoc 2021. Koronawirus pokrzyżuje nasze plany! To będą święta inne niż zwykle. Znamy szczegóły

2021-03-08 11:24
Lockdown
Autor: KMP Białystok

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, zdradził szczegóły dotyczące ewentualnych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone w okresie Wielkanocy 2021 z uwagi na pandemię koronawirusa w Polsce. "Na pewno nie będą to jeszcze takie święta, do jakich przywykliśmy, zanim pojawił się koronawirus", powiedział rzecznik resortu zdrowia. Co dokładnie zostanie zmienione? Oto najnowsze informacje.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport w poniedziałek, 8 marca, z którego wynika, że w Polsce potwierdzono 6 170 nowych zakażeń koronawirusem. To dość niski wynik, jak na ostatnie kilka dni, ale warto zaznaczyć, że w weekendy przeprowadza się mniej testów na COVID-19, stąd zaniżenie statystyk. Sytuacja jest coraz trudniejsza, co zmusza rząd do rozważenia opcji lockdown'u na okres Wielkanocy 2021. Czy tak rzeczywiście się stanie? Nie wiadomo. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, w porannym programie Radia Plus zdradził jednak, że ewentualne restrykcje są możliwe. "Na pewno nie będą to jeszcze takie święta, do jakich przywykliśmy, zanim pojawił się koronawirus", stwierdził rzecznik resortu zdrowia. To nie jedyne, co zapowiedział. 

Wielkanoc 2021. Czeka nas lockdown z uwagi na koronawirusa?

"Będą to jeszcze święta, które powinniśmy spędzić jedynie w gronie najbliższych osób. Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy koronawirusa będzie coraz mniej, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia", mówił w Radiu Plus rzecznik Andrusiewicz. Przypomnijmy, że w 2020 roku musieliśmy w Boże Narodzenie przestrzegać pewnych zasad, a wśród nich znalazła się konieczność spędzania świąt w gronie domowników lub w gronie do pięciu osób. Niewykluczone, że takie zasady wprowadzone zostaną także teraz. 

Kłodzko: Tak więźniowie przywitali zabójcę 3-letniej Hani. Szokujące nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE