"Wielkie sprzątanie Facebooka" trwa w najlepsze!

2013-11-17 10:41

Z portalu społecznściowego Facebook znikają strony. Akcja rozpoczęła się zaraz po 11 listopada. Internauci walczą ze stronami szerzącymi homofobię, rasizm i nienawiść. Póki co, udało się usunąć 45.

Wszystko zaczęło się od usunięcia przez administratorów Facebooka dwóch stron - "Płoń tęczo płoń" oraz ""Narodowe Odrodzenie Polski - NOP".  Zostali o to poproszeni przez internautów, którzy widząc skuteczność swoich postulatów, postanowili działać dalej. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", 12 listopada istniała już na portalu strona zatytułowana "Wielkie sprzątanie FB. Stop mowie nienawiści, faszyzmowi i agresji", dzięki której, jej administratorzy, zbierają informacje o tych, które szerzą nienawiść.

- Interesuje nas wielkie sprzątanie, czyli Facebook bez faszyzmu i mowy nienawiści. Nawoływanie do przemocy, agresja, także słowna, oraz skrajna nietolerancja - winny rodzić naszą reakcję. Łączy nas TYLKO, a zarazem AŻ, ten jeden cel. Działamy dyskretnie i spokojnie" - czytamy na stronie. "To prawo wyznacza granicę pomiędzy wolnością słowa a zwykłym bandytyzmem" - przekonują jej twórcy.

ZOBACZ: Facebook usuwa strony narodowców!

Strona zyskała już niemal 10 tys. fanów, których jednak ciągle przybywa. W efekcie aktywności pomysłodawców tego fan page'a z Facebooka zniknęło już 45 stron, takich jak: "Nigdy Cie Nie Kochalem Bekarcie", "Żydki na wybiegu", "To jest plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców", "Zakaz pedałowania", "Kupujesz kebaba, osiedlasz araba, AntyCygan, "Raz Sierpem, Raz Młotem Arabską Hołotę".

ZOBACZ: Wojna o tęczę przeniosła się do Facebooka

Jako, że internet rządzi się swoimi praami, powstała również strona będąca odpowiedzią na tę inicjatywę. Nosi ona tytuł "Wielkie sprzątanie FB. Stop lewackiej mowie nienawiści" i ma prawie 8 tys. fanów.

 

 

 

Wielkie sprzątanie FB. Stop mowie nienawiści, faszyzmowi i agresji"
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14965372,Polacy_sprzataja_Facebooka__Juz_45_stron.html#ixzz2kt1fvG13

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE