Wieści z Regionu. Śląsk. Już czas wybrać uczelnię

2016-04-29 2:00
Wieści z Regionu. Śląsk. Czas wybrać uczelnię
Autor: Shutterstock Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński to tradycja i renoma. Co roku otrzymuje najwyższe noty w rankingu polskich wyższych uczelni. Jagiellonkę kończyli m.in.: Mikołaj Kopernik, Hugo Kołłątaj, Jan Paweł II i Stanisław Lem.

Uniwersytet Jagielloński to nie tylko najstarszy uniwersytet w Polsce, ale także jedna z najstarszych uczelni tego typu na świecie. Założony został w 1364 roku w Kazimierzu z fundacji króla Kazimierza Wielkiego i odnowiony 36 lat później w Krakowie przez Władysława Jagiełłę, a z fundacji królowej Jadwigi. Nazwę „Jagielloński" nadano mu w 1817 r. W
czasach II Rzeczypospolitej prezydent Ignacy Mościcki odznaczył Uniwersytet Jagielloński Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu za „bezcenne zdobycze w dziedzinie polskiej nauki, pielęgnowania tradycji historycznych i patriotycznego wychowania wielu pokoleń".

W ofercie Jagiellonki znajdziemy rozbudowaną sieć wydziałów i kierunków studiów wraz z ciekawymi oraz – co równie ważne – przyszłościowymi specjalizacjami. Uczelnia ma też rozbudowany system stypendialny, a studenci mogą powalczyć o wyjazdy zagraniczne. Jednak studiowanie w Krakowie ma o wiele więcej zalet. Można tu obficie korzystać z dóbr kultury i często bywać we wspaniałych krakowskich teatrach.

Warto pomyśleć także o studiach na Uniwersytecie Śląskim. Proponuje on ogromny wybór różnych kierunków studiów. Katowice mają także do zaoferowania akademiki i mieszkania do wynajęcia w rozsądnej cenie. Komunikacja miejska jest mocną stroną aglomeracji. Na brak imprez kulturalnych także nie można tu narzekać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE