Wojciech Chmielarz opowie ci o zbrodni

2021-10-22 0:00
Wojciech Chmielarz opowie ci o zbrodni
Autor: Materiały Prasowe

Na ekrany wraca ulubiony serial telewidzów „Opowiem Ci o zbrodni”. Najnowszy, już czwarty sezon rozpocznie się w piątek 22 października na Crime+Investigation Polsat o godz. 22. Wojciech Chmielarz, utytułowany autor doskonałych kryminałów opowie nam o zbrodni, która czekała na wyjaśnienie aż 20 lat. Policjanci z gdańskiego Archiwum X wyjaśnili sprawę zaginięcia młodej kobiety z Debrzna (woj. pomorskie). Znaleźli jej ciało i doprowadzili do ukarania mordercy.

Mistrzowie polskiego kryminału – m.in. Wojciech Chmielarz, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska, Igor Brejdygant, Robert  Małecki oraz debiutująca w tej roli Katarzyna Grochola - powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły Polską.

W czwartym sezonie „Opowiem Ci O Zbrodni” pojawi się więcej nowości – w głównych rolach pojawili się znakomici polscy aktorzy. Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii Crime+Investigation Polsat.

Nowe odcinki będą miały swoją premierę zawsze w piątki, od 22 października o godz. 22.

W pierwszym odcinku (piątek, 22 października, godz. 22) o zbrodni opowie nam  Wojciech Chmielarz, jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru w 2015 – za powieść „Przejęcie” i Wielkiego Kalibru Czytelników 2019 za „Żmijowisko”, sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor m.in. cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce. W roli głównej zobaczymy Lesława Żurka, jeden z najlepszych aktorów młodego pokolenia. Znamy go min. Ze „Stulecia Winnych”, „Blondynki”, „Przyjaciółek”, „O mnie się nie martw”, „Przepisu na życie” i wielu innych seriali i filmów.

Program opowiada o historii zaginięcia młodej kobiety – Andżeliki Jakubowskiej, która miała 2 października 1998 r. spakować rzeczy, opuścić męża Daniela (w tej roli Lesław Żurek) oraz roczną córeczkę Magdę. Daniel twierdził, że pojechała do Piły, do swoich rodziców. Nigdy tam jednak nie dotarła. Co się stało z młodą kobietą? Tego nie udało się ustalić policjantom z Komendy Powiatowej w Człuchowie. Brat Andżeliki, Dariusz, był jednak nieugięty. Doprowadził do tego, że sprawą po latach zajęło się gdańskie Archiwum X.

Wątpliwości w sprawie było wiele. Po pierwsze mąż Andżeliki twierdził, że kobieta cierpiała na depresję poporodową i nie radziła sobie z wychowaniem córki. Innego zdania była rodzina młodej kobiety i przyjaciele małżeństwa. Zgodnie opowiadali, że kobieta doskonale zajmowała się córeczką, była pogodna i energiczna. Po drugie w dniu zaginięcia Andżeliki Daniel zachowywał się dziwnie – nie wpuścił do domu przyjaciół, choć zawsze chętnie przyjmował gości. Nie przyjął też pomocy sąsiadki w opiece nad dzieckiem, choć zawsze chętnie to robił. Krążył między mieszkaniem w kamienicy a piwnicą, nasłuchiwał. Rodzina zeznała też, że Andżelice i Danielowi się nie układało. Kobieta skarżyła się, że mąż ją bije, wyzywa, zamyka w domu, nie pozwala spotykać się z koleżankami. Uciekała do rodziców, ale gdy Daniel przepraszał skruszony, zawsze wracała. Co się więc stało z młodą kobietą? Odpowiedź na pytanie w „Opowiem Ci o Zbrodni” na Crime+Investigation Polsat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE