Wojna o logo Nowego Sącza. Promuje gejów i satanistów?

2010-07-22 16:09

Nowy Sącz postanowił się promować wśród turystów. Ratusz zamówił nowe atrakcyjne logo i... wywołał burzę. Duszpasterstwo Akademickie "Strych" twierdzi, że znaczek promuje homoseksualizm a nawet satanizm. W obieg ruszył list protestacyjny, przeciwko „poddaniu miasta pod działanie złego ducha”.

Dłoń zbudowana z wielokątów, każdy w innym kolorze, w centrum wyróżniający się czarny punk i napis Nowy Sącz  - tak wygląda nowe logo, którym ratusz pochwalił się na początku lipca. Twórcy znaczka zachwalali, że ich projekt ma same zalety. To symbol przyjacielskiej dłoni, a barwy nawiązują do wielokulturowości i folkloru - pisze "Gazeta Wyborcza". Szybko znaleźli się jednak i tacy, którym nowe logo się nie podoba...

W pierwszym rzędzie przeciwników stanęło Duszpasterstwo Akademickie "Strych" działające przy jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowy Sączu. W ruch poszły od razu najcięższe argumenty:

"Kolory tęczy, jak powszechnie wiadomo, są symbolem mniejszości homoseksualnych. Czarna kropka wytatuowana na środku dłoni jest symbolem zakropkowania, czyli oddania się szatanowi” – list z takm oto wyjaśnieniem kolportowany jest już wśród mieszkańców Nowego Sącza.

Ratusz stara się nie zaostrzać: - Mam nadzieję, iż św. Małgorzata Męczennica z Antiochii będzie nas nadal mieć w swojej opiece – stwierdził przekornie w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE