Wrocław: Kaci z policji POBILI staruszkę! Jest decyzja prokuratora [WIDEO]

2017-07-28 4:00

Trzy lata więzienia grożą policjantom, którzy na zapleczu sklepu spożywczego pobili staruszkę. Po naszej wczorajszej publikacji sprawą pobicia zajęła się prokuratura.

Wczoraj ujawniliśmy, że policjanci pobili starszą panią. Brutalne działania funkcjonariuszy - m.in. uderzenia w głowę kobiety - widać dokładnie na filmie z monitoringu, z grudnia 2015 r., do którego udało nam się dotrzeć.

Zaraz po tym, jak nagranie zobaczył komendant miejski wrocławskiej policji, podjął decyzję o zawieszeniu swoich podwładnych. Ale to najmniejszy problem policjantów. Bo śledztwo wszczęła też prokuratura. - W sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy - mówi nam Małgorzata Klaus, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Tymczasem na jaw wychodzą kolejne szczegóły tej bulwersującej sprawy. Okazuje się, że bita przez policjantów kobieta to 84-letnia Bronisława D. Ze źródeł zbliżonych do prokuratury wiemy, że najprawdopodobniej w sklepie ukradła jedzenie, m.in. ogórka, którego schowała w torebce. Została przyłapana podczas kradzieży przez ochroniarza, który wezwał policję. Zamiast normalnej interwencji patrol pobił i poniżał przerażoną kobietę.

- Na takie zachowania nie ma miejsca w policji - powiedział nam Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Oprócz tego, że funkcjonariusze mają sprawę w prokuraturze, to w przypadku skazującego wyroku sądowego zostaną wyrzuceni z pracy oraz stracą prawo do policyjnej emerytury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany