Zbigniew S.

i

Autor: Ewelina Jabłońska

Zbigniew S. staje przed sądem. Znany biznesmen jest oskarżony o wyprowadzenie 42 milionów

2019-03-06 9:09

Słynny biznesmen Zbigniew S. znany jest np. z ujawnienia w internecie akt afery podsłuchowej czy też próby wejścia z własnym ugrupowaniem do Sejmu w ostatnich wyborach parlamentarnych, Od ponad roku przebywa on już w areszcie. Tymczasem w środę w krakowskim sądzie rusza proces, w którym oskarżony jest on m.in. o wyprowadzenie 42 mln złotych ze spółki Viamot.

Sprawa dotyczy okresy między grudniem 2013 roku a marcem 2014 roku. To wówczas władze spółki Viamot S.A. miały podjąć decyzje o charakterze gospodarczym, skrajnie niekorzystne dla interesów finansowych przedsiębiorstwa. Prokurator Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie w rozmowie z portalem Onet.pl przypominał: - Postępowanie zainicjowane zostało zawiadomieniem z dnia 14 sierpnia 2014 r. złożonym przez Syndyka Masy Upadłości spółki "Viamot" S.A., z treści, którego wynikało, że w przedziale czasowym, pomiędzy grudniem 2013 r. a marcem 2014 r. podjęte zostały decyzje o charakterze gospodarczym, skrajnie niekorzystne dla interesów finansowych spółki "Viamot" S.A.

W praktyce oznacza to, że firma związana z branżą motoryzacyjną w przeciągu kilku miesięcy miała stracić cały swój majątek czyli m.in. wyposażenie salonów samochodowych oraz nieruchomości. Straty wyceniono na 42 miliony złotych.

Portal przypomina, że w toku prowadzonego postępowania zarzuty przedstawiono dziewięciu osobom, w tym Zbigniewowi S., Filipowi U., Iwonie S., Przemysławowi S., Bartłomiejowi K., Sebastianowi W., Mariuszowi R., Pawłowi C. i Michałowi K., z czego wobec siedmiu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Ani Zbigniew S., ani żaden z podejrzanych nie przyznał się do popełnienia zarzuconych im czynów.

Teraz o ich winie ma rozstrzygnąć krakowski sąd.

Przypomnijmy, że Zbigniew S. stał się rozpoznawalną w przestrzeni medialnej postacią w 2015 r., gdy ujawnił w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej. Chodziło o nagrania ważnych polityków PO w warszawskich restauracjach. W przeszłości był on asystentem posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradcą Andrzeja Leppera. Na fali swojej popularności w mediach społecznościowych (np. publikował różne swoje akcje pomocowe dla potrzebujących, pomagał łapać pedofilów) w 2015 r. postanowił wystartować on w wyborach do parlamentu z ugrupowaniem „Stonoga Partia Polska”. Uzyskał wynik poniżej 1 proc. poparcia.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki