Alarm powietrzny na okupowanym Krymie. Eksplozje w Sewastopolu

i

Autor: Алесь Усцінаў / CC0 / pexels.com, X / Yaroslav Trofimov Alarm powietrzny na okupowanym Krymie. Eksplozje w Sewastopolu

Wojna w Ukrainie

Alarm powietrzny na okupowanym Krymie. Eksplozje w Sewastopolu

2024-04-21 10:11

Trwa atak sił ukraińskich na okupowany przez Rosjan Krym. Ogłoszony został alarm powietrzny. W Sewastopolu słychać eksplozje, ruch na Moście Krymskim został zablokowany.

Na Krymie obowiązuje alarm powietrzny. Półwysep od kilku dni jest atakowany przez siły ukraińskie. Jak informował kilka dni temu ukraiński wywiad wojskowy, zaatakowane zostało m.in. lotnisko wojskowe w Dżankoju, gdzie zniszczone lub poważnie uszkodzone zostały m.in. cztery wyrzutnie przeciwlotnicze i przeciwrakietowe.

Natomiast w niedzielę, 21 kwietnia, w godzinach porannych, szef władz okupacyjnych Sewastopola, gubernator Michaił Razwożajew poinformował, że odparty został atak rakiety R-360 Neptun. Jak dodał, spadające elementy rakiety spowodowały pożar, który został szybko ugaszony.

Jak informują lokalne media, w Zatoce Sewastopolskiej słychać eksplozje, a mieszkańcy relacjonują, że "widzą dużo dymu".

Zablokowany jest również ruch pojazdów na Moście Krymskim. Jak donoszą tutejsze władze, osoby, które znajdują się na przeprawie, proszone są o zachowanie spokoju i dostosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki