Anders Breivik wyjdzie na wolność?! "Wygłosi długą mowę"

2022-01-18 8:45
Anders Breivik
Autor: AP Anders Breivik

Anders Breivik (43 l) zostanie wypuszczony z więzienia?! Jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców naszych czasów uparcie walczy o uwolnienie. Zabójca 77 osób na norweskiej wyspie Utoya ubiega się o wcześniejsze warunkowe zwolnienie. Już w czwartek, 20 stycznia, możemy dowiedzieć się, jaka jest decyzja sądu w sprawie sprawcy pamiętnej masakry w Norwegii sprzed 10 lat. Na rozprawę zdecydowano się wbrew sprzeciwowi prokuratury.

Zabił z zimną krwią 77 osób i nie żałuje swojego czynu, ale teraz przekonuje, że nie jest już groźny dla społeczeństwa i domaga się wypuszczenia na wolność po odbyciu niespełna 10 lat z 21 zasądzonych. Jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców naszych czasów znowu uparcie walczy o uwolnienie. Sąd rozpatrzy wniosek Andersa Breivika (43 l.) na specjalnym posiedzeniu, które zaczyna się we wtorek, 18 stycznia, a zakończy po 2-3 dniach. Sprzeciwiała się temu prokuratura, jednak bezskutecznie. Już w czwartek, 20 stycznia możemy dowiedzieć się, jaka jest decyzja sądu okręgu Telemark w sprawie sprawcy pamiętnej masakry w Norwegii sprzed 10 lat. Czy Anders Breivik (a właściwie Fjotolf Hansen, bo w 2017 roku Breivik zmienił imię i nazwisko) ma szanse na uwolnienie? Kluczowa będzie opinia psychiatry. Podczas rozprawy, która odbędzie się w zaadaptowanej specjalnie na ten cel więziennej sali gimnastycznej, Breivik będzie miał prawo przestawić osobiście swoje argumenty i - jak zapowiedział jego obrońca - skazany "wygłosi długą mowę". Sąd dał mu na to aż trzy godziny!

NIE PRZEGAP: Będzie 99-procentowy podatek?! Znamy listę osób, które mogą go zapłacić

NIE PRZEGAP: Iran chce zabić Donalda Trumpa?! Niepokojące wideo w sieci

Sonda
Czy Anders Breivik powinien mieć prawo do warunkowego zwolnienia?

22 lipca 2021 roku przypadła 10. rocznica masakry w Norwegii. Anders Breivik zabił 77 osób w dwóch zamachach przeprowadzonych na terenie Norwegii. Najpierw odpalił ładunki wybuchowe pod siedzibą premiera w Oslo, zabijajac osiem osób. Potem w stroju policjanta i z fałszywymi policyjnymi dokumentami popłynął na wyspę Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki lewicowej partii. Tam zastrzelił aż 69 osób. Gdy został aresztowany, opowiadał, że działał z pobudek ideologicznych. Uważał, że przy pomocy zabójstw i zamachów chce walczyć z wielokulturowością niszczącą tożsamość Europy, a zwłaszcza z islamem. W sierpniu 2012 roku został skazany na 21 lat więzienia, ponieważ w norweskim prawie nie ma dożywocia. Jednak sąd zastrzegł prawo do bezterminowego przedłużenia kary, jeśli skazany nadal będzie stwarzał zagrożenie.

NIE PRZEGAP: Rosyjska inwazja na Ukrainę "nieunikniona". Putin wyłączy PRĄD?

NIE PRZEGAP: Kim Dzong Un zdobył najnowocześniejszą broń świata?! Taką samą ma Putin

QUIZ. Te słowa mogą wprowadzić w osłupienie! Czy wiesz, co znaczą? Sprawdź, czy jesteś elokwentny

Pytanie 1 z 10
Co oznacza wyraz: “ambiwalentny”:
Podwójny zabójca zatrzymany po 26 latach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE