Anglia znosi kwarantannę dla Polaków. Znamy datę

2020-07-03 19:46 MO
londyn dzwoni3
Autor: archiwum

Brytyjski rząd opublikował w piątek listę krajów, których obywatele już od 10 lipca nie będą musieli odbywać 14-dniowej kwarantanny. Wśród nich znalazła się również Polska.

Od kolejnego piątku, czyli od 10 lipca w Wielkiej Brytanii będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny. Rząd opublikował listę krajów, z których przyjeżdżając do Anglii nie trzeba będzie poddawać się 14-dniowej izolacji. Nowe przepisy jak zaznacza tamtejszy rząd dotyczą podróży tylko do Anglii. W Szkocji, Walii i Irlandii Północnej nadal nie uległy one zmianie.

Na liście znajduje się 59 krajów. Oprócz Polaków zwolnienie z kwarantanny są m.in. Hiszpanie, Niemcy, Belgowie czy Australijczycy. Wart zapoznać się z tą listą gdyż zgodnie z przepisami kwarantanna będzie obowiązkowa, jeśli po drodze podróżny zatrzyma się w kraju spoza listy.

Nowe przepisy dotyczą zarówno podróży pociągiem, promem, autokarem samolotem lub innym środkiem transportu- podaje polsatnewa.pl

Przed przybyciem do Anglii należy też wypełnić formularz lokalizujący pasażerów. Dotyczy to zarówno odwiedzających, jak i mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Władze w Londynie zapewniają, że sytuacja może się tu zmieniać dynamicznie. Służby sanitarne monitorują sytuację epidemiologiczną w Europie na bieżąco. Jeśli w jakimkolwiek kraju ulegnie ona pogorszeniu, to można się spodziewać przewrócenia obowiązkowej kwarantanny.

Sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii nadal, mimo zmiany przepisów dla przyjezdnych jest niestabilna.

Najnowsze