Apokalipsa w rosyjskim Soczi. Mieszkańcy w panice. Przerażające nagranie!

i

Autor: Youtube.com/screen Apokalipsa w rosyjskim Soczi. Mieszkańcy w panice. Przerażające nagranie!

Armagedon w Rosji

"Biblijna" apokalipsa w rosyjskim Soczi? Prawdziwy potop, gwałtowne ulewy i powódź! Przerażające nagrania!

2022-07-25 11:20

W sobotę, 23 lipca, potężne ulewy nawiedziły Soczi, rosyjski kurort położony nad Morzem Czarnym. Eksperci są zgodni: czegoś takiego jeszcze tam nie było. Tylko w ciągu jednego dnia spadło tam 109 mm deszczu, co stanowi 90 proc. miesięcznej normy. Wylała jedna z rzek przepływających przez miasto. Żywioł porywał samochody, a jeden z nich przygwoździł do ściany kobietę - zginęła na miejscu.

Rosyjskie Soczi: powódź w słynnym kurorcie

To już druga w ciągu zaledwie miesiąca powódź w Soczi. Pierwsza miała miejsce 24 czerwca, jednak to ta z ostatniej soboty (23 lipca) była o wiele bardziej gwałtowna. Jak informuje portal "Meduza", w ciągu jednego dnia spadło tam 109 mm deszczu, co stanowi 90 proc. miesięcznej normy. Wylała jedna z rzek przepływających przez miasto. Zostały zalane piwnice w domach mieszkalnych oraz w dwóch szpitalach. Najgorzej było w dzielnicy Chostiński, gdzie pod wodą znalazły się nawet pierwsze piętra domów. Wskutek ulewy zakłóceniu uległy dostawy prądu i wody.

Rosja. Gwałtowne ulewy zabiły kobietę

Część gospodarstw domowych do tej pory pozostaje bez elektryczności. Żywioł zniszczył ponad 50 samochodów, a na jednej z ulic powódź błotna spowodowała, że runął mur. Jedno z aut, które porwał strumień wody, przygniotło do budynku kobietę. Zginęła na miejscu. Media społecznościowe obiegły przerażające nagrania z Soczi zalanego wodą. 

CZYTAJ TAKŻE: Szokujące wyznanie Kate Moss. "Gdy miałam 15 lat fotograf kazał mi zdjąć stanik"

Powódź tysiąclecia we Wrocławiu. Minęło 25 lat

Powódź w Soczi: nikt nie dba o kanalizację deszczową

Mieszkańcy Soczi, 350-tysięcznego nadmorskiego kurortu, który był gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich  2014 roku, o tragiczną sytuację i - jak ją nazywają - "biblijną" apokalipsę, obwiniają władze. "W pogoni za zyskami od urlopowiczów wznosili budynki, ale nie wzięli pod uwagę kanalizacji deszczowej, odpływów i zbiorników magazynowych. Teraz jest to problem" - napisał jeden z nich. "Newsweek" powołuje się natomiast na wypowiedź rosyjskiego blogera, Anatolija Nesmijana, który komentował: "Soczi. Po prostu padało. Absolutnie klasyczny problem wybrzeża: nie ma wystarczającej ilości ziemi, a ta, która jest, jest nieprzyzwoicie droga. Aby można było sprzedać więcej ziemi pod budowę, przymyka się oczy na rozwiązanie kwestii kanalizacji deszczowej".

CZYTAJ TAKŻE: To już KONIEC Putina? Ekspert nie ma wątpliwości. Podaje cztery scenariusze

Sonda
Czy ucierpiałeś kiedyś w wyniku powodzi?
Nasi Partnerzy polecają