Koronawirus Starachowice

i

Autor: pixabay Koronawirus Starachowice

Apokalipsa we Włoszech. Armia wywozi ciała zmarłych na koronawirusa

2020-03-19 10:54

To zdjęcie może stać się symbolem. W walczących z zarazą Włoszech najbardziej ucierpiała północ kraju, a jednym z miast, w które epidemia uderzyła jako pierwsze było niewielkie Bergamo. Teraz sytuacja stała na tyle dramatyczna, że do pomocy wezwano armię, a były wicepremier kraju udostępnił wymowne, niebywale dramatyczne zdjęcie.

Dramatyczne zdjęcie udostępnił na Twitterze były minister spraw wewnętrznych kraju i były wicepremier - Matteo Salvini. Na zdjęciu pokazano długi szereg wojskowych ciężarówek, które, pod osłoną nocy, wywożą z Bergamo ciało zmarłych na koronawirusa i przewożą je do innych miast.

"Armia zabiera trumny by skremować ciała z Bergamo, z Lombardii. Z ziemi, poddanej próbie, walczącej ze złem" - napisał na Twitterze włoski polityk i udostępnił wymowną fotografię.

"Ci, którzy wierzą, co wieczór gromadzą się w modlitwie" - dodał.

Apokaliptyczna fotografia pokazuje skalę dramatu we Włoszech. 

Dlaczego tak się stało? Problemem jest skala śmierci. W niedużym (liczącym ok. 120 tys. mieszkańców) Bergamo... spalarnia ciał jest nadmiernie obciążona. Tylko w środę zmarło we Włoszech 475 osób. W kraju powstają prowizoryczne kostnice do przyjmowania zmarłych, a pogrzeby w tej części kraju odbywają się nawet co pół godziny.

Wojewoda warmińsko-mazurski o koronawirusie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany