Arcybiskup szczerze o szczepionkach! Powołał się na Jezusa

2022-01-11 18:00
Justin Welby, arcybiskup Canterbury
Autor: AP Justin Welby, arcybiskup Canterbury

Czy unikanie szczepienia przeciwko koronawirusowi to grzech? Czy według duchownych należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia? Teraz na ten temat wypowiedział się otwarcie sławny arcybiskup! Duchowny nie krył swoich poglądów na temat szczepionki na Covid-19. Uważa, że sam Jezus dał nam wskazówki do tego, czy szczepić się, czy nie.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi trwają od miesięcy, ale nadal duża grupa osób nie zamierza przyjmować żadnego preparatu przeciwko Covid-19. Nie są przekonani ani kampaniami społecznymi, ani wezwaniami lekarzy czy polityków do szczepień. A co na to wszystko duchowni? Czy unikanie szczepienia przeciwko koronawirusowi to grzech? Czy według duchownych należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia? Teraz na ten temat wypowiedział sie otwarcie sławny anglikański arcybiskup! Abp Justin Welby z Wielkiej Brytanii nie krył swoich poglądów na temat szczepionki na Covid-19 w rozmowie z BBC Radio 4. Justin Welby uważa, że sam Jezus dał nam wskazówki do tego, czy szczepić się, czy nie.

NIE PRZEGAP: Groźne wirusy uciekły z laboratorium w Kazachstanie?! Jest komentarz władz

NIE PRZEGAP: NOWA mutacja koronawirusa! DELTOKRON to połączenie Delty i Omikrona

Sonda
Przyjmiesz trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19?

"Myślę, że powinniśmy zachęcać ludzi do tego, by troszczyli się o swoich sąsiadów. A Jezus kazał nam kochać swoich sąsiadów jak siebie samych. Więc jak dla mnie oznacza to, że należy iść się zaszczepić" - powiedział arcybiskup Justin Welby. Dodał jednak, że nie jest za zmuszaniem do szczepień i potępianiem niezaszczepionych. "Powinniśmy raczej zachęcać do szczepień niż kogoś potępiać, bo potępianie nie przynosi nic dobrego, a nawet podnosi poziom złości w czasach niepewności, strachu i żalu" - mówił duchowny.

NIE PRZEGAP: Królowa chodzi z TORBĄ MĄKI na głowie! Szok w rodzinie królewskiej

NIE PRZEGAP: Rosja wyłączy wszystkim INTERNET?! Szef brytyjskich sił zbrojnych ostrzega

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?
Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE