Będą obowiązkowe szczepienia na koronawirusa! Nie zaszczepieni mogą stracić pracę

2021-06-17 9:00
Ekspert opowiada o szczepie koronawirusa z Wielkiej Brytanii. „Może wyrwać się spod kontroli”
Autor: Getty Images

Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe! Takie nieoficjalne ustalenia przekazało BBC, powołując się na źródła rządowe. Obowiązek, jaki ma prowadzić Boris Johnson w Wielkiej Brytanii nie będzie jednak dotyczył wszystkich obywateli, a tylko wybranej grupy. Jest w niej wielu Polaków. Kto dokładnie należy do tej grupy? Kto będzie musiał obowiązkowo zaszczepić się na koronawirusa? Już wiadomo, że za odmowę poddania się szczepieniu będą grozić w tej grupie surowe konsekwencje. Taka osoba będzie mogła zostać przeniesiona na inne stanowisko pracy lub nawet całkowicie stracić zatrudnienie. Na przyjęcie szczepionki będzie tylko 16 tygodni!

Obowiązkowe szczepienia na koronawirusa? Rząd Wielkiej Brytanii już zdecydował. Takie nieoficjalne ustalenia przekazało BBC, powołując się na źródła w brytyjskich władzach. Obowiązek, jaki ma prowadzić Boris Johnson w Wielkiej Brytanii nie będą jednak dotyczyły wszystkich obywateli, a tylko wybranej grupy. Kto należy do tej grupy? Kto będzie musiał obowiązkowo zaszczepić się na koronawirusa? Chodzi tutaj o pracowników domów opieki dla osób starszych w Wielkiej Brytanii, a w dalszej perspektywie może chodzić również o pracowników służby zdrowia. Osoby te z chwilą wejścia w życie nowego rozporządzenia dostaną tylko 16 tygodni na zaszczepienie się.

NIE PRZEGAP: Biden dał Putinowi bizona i okulary! Szczyt Biden-Putin

Już wiadomo, że za odmowę poddania się szczepieniu będą grozić w tej grupie surowe konsekwencje. Taka osoba będzie mogła zostać przeniesiona na inne stanowisko pracy lub nawet całkowicie stracić zatrudnienie. Póki co nowe rozporządzenie ma objąć półtora miliona pracowników domów opieki dla seniorów, będących w grupie największego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby po zakażeniu Covid-19. Wśród pracowników takich placówek jest wielu Polaków, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii do pracy. Pensjonariusze domów opieki to jedna trzecia wszystkich ofiar koronawirusa w Anglii.

NIE PRZEGAP: PILNE. Książę Harry wróci do Anglii SAM! Chodzi o księżną Dianę i Meghan Markle

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE