Bill i Melinda Gates nie podpisali intercyzy. Podzielą się majątkiem przy rozwodzie

2021-05-04 18:43 mw
Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód
Autor: AP/Associated Press/East News

Bill Gates i Melinda Gates się rozwodzą. Para miliarderów ogłosiła swoją decyzję po 27 latach małżeństwa. Bill Gates zarobił pieniądze dzięki firmie, którą założył w latach 70., Microsoft, i która jest największą na świecie firmą programistyczną. W firmie również poznał Melindę pod koniec lat 80. Jak ustaliły amerykańskie media przed ślubem w 1994 roku para nie podpisała intercyzy.

Zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez kilka amerykańskich mediów i opublikowanymi na stronie TMZ, para miliarderów złożyła pozew o rozwód w sądzie w Seattle w poniedziałek. "Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo” - podano w oświadczeniu. „Przez ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje wspaniałych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie, by zapewnić wszystkim ludziom zdrowe, twórcze życie. Nadal podzielamy wiarę w tę misję i zamierzamy wspólnie ją kontynuować w naszej fundacji, ale już nie wierzymy w to, że możemy rozwijać się jako para w kolejnych etapach naszego życia. Prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny” - dodano.

Skapciały Putin na Syberii. Aż żal patrzeć. Co się stało? Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Amerykańscy dziennikarz próbują jednak dotrzeć do dokumentów. Wiadomo, że para przed ślubem w 1994 roku nie podpisały dokumentów intercyzy. 65-letni Bill Gates jest czwartą najbogatszą osobą na świecie według Forbesa i jest wart 124 miliardy dolarów. Zarobił pieniądze dzięki firmie, której współzałożył w latach 70. XX wieku - Microsoft. To jedna z największych na świecie firm programistycznych.

WAŻNE Ranking Forbesa. W pandemii WIĘCEJ miliarderów. Na którym miejscu Bezos, Gates i Musk?

Uważa się, że majątek pary obejmuje wielomilionowe nieruchomości w Waszyngtonie, Florydzie i Wyoming. Ich główną rezydencją jest rezydencja nad jeziorem w Medinie w stanie Waszyngton, warta co najmniej 127 milionów dolarów. Jak zostanie podzielony ten majątek, skoro para nie miała intercyzy? Mówi się, że majątek pary, interesy biznesowe i aktywa powinny zostać podzielone „zgodnie z umową separacyjną”. Umowa ta nie została jednak upubliczniona.

Bill i Melinda Gates poznali się w 1987 roku. Melinda była pracownikiem Microsoftu, sławnej komputerowej firmy założonej przez Billa Gatesa. Siedzieli obok siebie w pracowniczej stołówce. Pobrali się w 1994 roku. Mają troje dzieci, to Jennifer Katharine Gates (25 l.), Rory John Gates (22 l.) i Phoebe Adele Gates (19 l.). W 2000 roku założyli Bill & Melinda Gates Foundation, organizację zajmującą się m.in. walką z AIDS i wspomaganiem edukacji w biednych krajach. Bill Gates zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych Amerykanów od 1993 do 2007 roku oraz pierwsze na liście miliarderów od 1995 do 2007 roku.

ZOBACZ GALERIĘ Tak mieszka miliarderka Dominika Kulczyk, najbogatsza Polka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze