Brytyjskiemu księciu grozi śmiertelna choroba! Dramat w rodzinie królewskiej

2021-05-05 6:10 Zofia Dąbrowska
Książę Harry i książę William
Autor: Pool PA/Associated Press/East News

Książę William (39 l.) ma powody do prawdziwego niepokoju! Chodzi o zdrowie wnuka Elżbiety II i o niepokojący wyrok w procesie, jaki pewien pilot wytoczył brytyjskiemu ministerstwu obrony. Książę William może niestety znaleźć się w podobnej sytuacji, co starszy podoficer Zach Stubbings (42 l.) cierpiący dziś na nowotwór szpiku kostnego. Syn Diany był bowiem narażony na działanie podobnych szkodliwych czynników w pracy. Brytyjscy dziennikarze zaczynają wyrażać obawy o stan zdrowia prawdopodobnego następcy brytyjskiego tronu.

Dramat w rodzinie królewskiej! To już pewne - książę William jest narażony na śmiertelną chorobę w szczególny sposób i świadczy o tym wyrok sądu w Wielkiej Brytanii. Chodzi o proces, jaki wytoczył sześć lat temu brytyjskiemu ministerstwu obrony starszy podoficer Zach Stubbings (42 l.) cierpiący dziś na nowotwór szpiku kostnego. Pilot dowodził, że to spaliny ze śmigłowca Sea King sprawiły, że zachorował. Wdychał je przez 15 lat pracy. Po sześciu latach walki Stubbings wygrał i otrzyma odszkodowanie od wojska. Co to wszystko ma wspólnego z Williamem?

NIE PRZEGAP: Cezary Gmyz oburzony! Wszedł do niemieckiego sklepu i zobaczył TO

Zanim książę w 2013 zrezygnował z pracy pilota śmigłowca ratunkowego, pracował w taki sam sposób jak Zach Stubbings przez trzy lata i również latał maszyną Sea King, której spaliny okazały się według sądu rakotwórcze. To pięciokrotnie krócej niż w przypadku Stubbingsa, ale wyrok nie precyzuje, czy 3-letnie narażenie na ten sam czynnik nie stwarza analogicznego ryzyka. Książę William wziął udział w 156 operacjach poszukiwawczych i ratunkowych, uratował 149 osób.

NIE PRZEGAP: Książę Harry szokuje! To będzie cios dla królowej brytyjskiej

Książę Filip nie żyje
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze