Chciała zrobić sobie selfie z jaguarem. Cudem przeżyła [WIDEO]

2019-03-12 14:08
Urodziły się młode jaguary
Autor: Jacek Kozioł

O dużym szczęściu może mówić kobieta, która wpadła na mało inteligentny pomysł przeskoczenia ogrodzenia w ogrodzie zoologicznym, aby zrobić sobie tzw. "selfie" z jaguarem. Zwierzę nie podzieliło fotograficznych zapędów kobiety i ją zaatakowało. Kobietę, choć mocno poharataną, cudem udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w Wildlife World Zoo mieszczącego się w Litchfield Park (okolice Phoenix w Arizonie). Pracownicy placówki w rozmowie ze stacją telewizyjną Fox 10 Phoenix opowiadali, że kobieta zdecydowała się pokonać ogrodzenie aby pstryknąć sobie pamiątkową fotkę z jaguarem. Drapieżnik nie okazał się jednak wdzięcznym modelem i zaatakował ją. 30-latka doznała dużego urazu ramienia, ale dzięki szybkiej akcji ratunkowej i przewiezieniu do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Adam Wilkerson był jednym ze świadków ataku zwierzęcia na amatorkę selfie. Nagrał on film po tym, jak wcześniej pomógł jej i zadzwonił po pomoc. Widać na nim mocno poranione ramię kobiety. Jak wspominał: - Usłyszałem, jak kobieta krzyczała: pomocy, pomoc, pomocy i bez zastanowienia pobiegłem w to miejsce. Drapieżnik trzymał pazury na jej ramieniu. Mężczyzna opowiadał dalej, jak obecni tam ludzie starali się odwrócić uwagę zwierzęcia od swojej ofiary. Ostatecznie: - Udało się, bo w pewnej chwili zwierzę zaczęło puszczać jej rękę, pazury zostały tylko na jej swetrze.

Dyrektor zoo Mickey Ollson, cytowany przez BBC, stwierdził: - Nie ma sposobu na ludzi, którzy przekraczają bariery ochronne. Ale one są tam nie bez powodu. Przyznał on również, że to już drugi raz w tym miesiącu ten sam jaguar zaatakował gościa, machając łapą w jego kierunku Jednocześnie pracownicy ogrodu napisali, że po tym incydencie nic złego nie stanie się zwierzęciu, ono nie ponosi żadnej winy za to, co się stało.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE