Turcja

i

Autor: AP Turcja

Trzęsienie ziemi

Cud pod gruzami w Turcji. 6-latka przeżyła 178 godzin czekając na pomoc

2023-02-13 13:50

O wielkim cudzie może mówić 6-letnia dziewczynka, która przeżyła 178 godzin czekając na pomoc po tym, jak budynek, w którym się znajdowała zawalił się po trzęsieniu ziemi.

O ogromnym szczęściu i cudzie może mówić 6-latka, którą udało się po 178 godzinach wydostać spod gruzów po trzęsieniu ziemi w Turcji. Z informacji przekazanych przez CNN wynika, że ratownicy tuż po tym, byli bliscy uratowania spod zawaliska 10-letnią siostrę ocalałej dziewczynki. Jak podaje PAP blisko tydzień po katastrofalnym trzęsieniu ziemi na południu Turcji i w północnej części Syrii, ratownicy wciąż znajdowali żywych ludzi. Jak podała agencja Anatolia, w niedzielę późnym wieczorem w prowincji Hatay po 163 godzinach spod gruzów wydobyto siedmioletniego chłopca i 62-letnią kobietę. W prowincji Kahramanmaras uratowano 45-letniego mężczyznę, który był pod gruzami 162 godziny. 158 godzin na ratunek czekał w mieście Adimayan 10-letni chłopiec. Po wyciągnięciu go spod zwałów gruzów pierwsze co zrobił, to poprosił ratowników o gumę do żucia o smaku owocowym. Ratownicy mówią, że choć kończy się czas dotarcia do uwięzionych żywych ofiar trzęsienia, to nie przerywają pracy.

 Zobacz koniecznie: Ranny piesek ratuje ludzi spod gruzów w Turcji! Ocalił już 5 osób

Według najnowszych oficjalnych raportów w wyniku gwałtownego trzęsienia ziemi, które tydzień temu, w poniedziałek rano, nawiedziło południową Turcję i północną Syrię, zginęło ponad 35 tysięcy osób, z czego - jak podaje WHO - co najmniej 5,9 tysiąca w Syrii.

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś trzęsienie ziemi?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany