Pies

i

Autor: AP, TRT Haber Pies

Kataklizm w Turcji i Syrii

Ranny piesek ratuje ludzi spod gruzów w Turcji! Ocalił już 5 osób

2023-02-13 9:27

Ten dzielny piesek sam został ranny po trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii, ale pomaga innym, szukając w gruzach ocalałych! Pies Pianka dostał specjalne "buty" i mimo pokaleczonych łapek nadal węszy w rumowiskach. Tymczasem w podobnych "nałapnikach" działają także polskie psy ratownicze. Pomoc czworonogów jest nieoceniona.

Piesek Pianka ratuje ocalałych po trzęsieniu ziemi w Turcji. Sam został ranny, ale nadal pomaga innym

Ta historia wzrusza każdego! Piesek imieniem Pianka (po turecku Köpük) od razu po trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii ruszył na pomoc zasypanym. Zwierzak ma specjalne przeszkolenie w szukaniu zaginionych po tego typu kataklizmach. Niestety, teren, w którym przyszło pracować Piance, okazał się bardzo dla niej niebezpieczny. Rozbite szkło z okien i witryn sklepowych pokaleczyło pieskowi łapki. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że trzeba było założyć szwy i specjalne opatrunki oraz coś w rodzaju butów - można by powiedzieć, "nałapników". Ale gdy tylko Pianka wyszła od weterynarza, ruszyła do akcji! Ranny piesek nadal pomaga innym, wchodząc tam, gdzie człowiek nie mógłby wejść i wyczuwając swoim psim węchem miejsca, w których mogą nadal być żywi ludzie. Tym sposobem w swoich "butkach" Pianka ocaliła już pięć osób w tureckim mieście Malatya!

Także polskie psy ratownicze szukają rannych w gruzowiskach. Komendant straży pokazuje zdjęcia

Tymczasem problem szkła kaleczącego łapy dotyka także innych psów ratowniczych. Również tych z Polski. Poinformował o tym Andrzej Bartkowiak, komendant główny Polskiej Straży Pożarnej na Twitterze. Pokazał zdjęcia polskich psów w "nałapnikach" i napisał: "Nasi czworonożni ratownicy Nuka, Jerry, Jagger, Orion, Havana, Mela, Ruki, Rico mimo doznanych drobnych kontuzji w trakcie akcji, nie poddają się?Otoczeni troską, po zaopatrzeniu medycznym ze strony naszych lekarzy i w odpowiednim "obuwiu" toczą walkę dalej". Tymczasem liczba ofiar trzęsienia jest już szacowana na co najmniej 35 tysięcy.

Pies

i

Autor: AP, TRT Haber Pies
Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś trzęsienie ziemi?

Ile wiesz o psach? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Psy pocą się poprzez
Ile wiesz o psach? Sprawdź się! [QUIZ]
Szkolenie psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzecha
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany