2-letni chłopiec znaleziony pod gruzami w Turcji

i

Autor: @IHHen / Twitter 2-letni chłopiec znaleziony pod gruzami w Turcji

Kataklizm w Turcji i Syrii

Dwulatek wydobyty z gruzów po 79 godzinach! "Ratownicy usłyszeli płacz dziecka". ZDJĘCIA

2023-02-10 16:40

Wspaniałe wiadomości z Turcji! Po 79 godzinach od tragicznego trzęsienia ziemi ratownikom udało się wydobyć z rumowiska żywe dziecko. 2-letni chłopiec imieniem Mert został wyciągnięty na powierzchnię zawalonego domu w Antiochii. Był brudny i przestraszony, ale przytomny. Tymczasem liczba ofiar przekroczyła 22 tysiące.

Dwulatek wyciągnięty z gruzów po 79 godzinach! Trwa akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii

Ta historia pokazuje, że nigdy nie można tracić nadziei! Po 79 godzinach od tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii ratownikom udało się wydobyć z rumowiska żywe dziecko. 2-letni chłopiec imieniem Mert został wyciągnięty na powierzchnię zawalonego domu w Antiochii. Moment ocalenia malca z gruzowiska został uwieczniony na filmie. Kilku ratowników usłyszało w gruzach płacz dziecka. Natychmiast zaczęli kopać w miejscu, z którego dobiegały te dźwięki. Po chwili oczom zebranych na miejscu akcji gapiów i strażaków ukazała się główka chłopca. Mert był brudny i przestraszony, ale przytomny i wygląda na to, że nie odniósł poważnych obrażeń. Nagranie opublikowała na Twitterze turecka Fundacja Pomocy Humanitarnej (IHH).

Ponad 22 tysiące ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. 75 tysięcy rannych

Tymczasem liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii wynosi już ponad 22 tysiące. Zdecydowana większość zginęła w Turcji. Rannych zostało 75,6 tysięcy! To najbardziej tragiczne trzęsienie ziemi w regionie od dwudziestu lat. Ziemia zaczęła się trząść w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pierwszy wstrząs miał siłę 7,8 stopnia w skali Richtera, potem nastąpiło około dwudziestu wstrząsów wtórnych i dwa następne, nieco słabsze trzęsienia ziemi w Turcji.

Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o nazwy małe i duże. Giganci zdobędą komplet

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Gdzie leży Wielki Kanion Kolorado?
Tak polscy strażacy ratują ofiary trzęsienia ziemi w Turcji