Trzęsienie ziemi w Trucji i Syrii

i

Autor: East News Trzęsienie ziemi w Trucji i Syrii

Kataklizm w Turcji i Syrii

Ojciec pożegnał zmarłą córeczkę. Zdjęcia z Turcji wyciskają łzy z oczu

2023-02-08 7:10

To zdjęcie obiegło cały świat i stało się symbolem tragedii Turcji i Syrii! Zrozpaczony ojciec wciąż trzyma za rękę zmarłą 15-letnią córkę, której ciało przygniecione zostało przez zawalony dom. Dziewczynka zmarła najprawdopodobniej we śnie, na własnym łóżku. Tymczasem liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii sięga 9,5 tysięcy, ale może kilkukrotnie wzrosnąć.

Ojciec nie chciał odejść od ciała zmarłej córeczki. Trzyma ją za rękę, odkąd zginęła w trzęsieniu ziemi

Takich tragedii są teraz w Turcji i Syrii miliony. Lecz właśnie to zdjęcie, wykonane przez fotoreportera agencji AFP, stało się symbolem niezliczonych dramatów, jakie przyniosło ostatnie trzęsienie ziemi. Zdjęcie zostało wykonane w miejscowości Kahramanmaras w Turcji. Widzimy na nim zrozpaczonego Mesuta Hancera na gruzach własnego domu. Mężczyzna wciąż trzyma za rękę zmarłą 15-letnią córkę, której ciało przygniecione zostało przez zawalony dom. Dziewczynka zmarła najprawdopodobniej we śnie, w łóżku. Widać tylko jej rękę i kawałek twarzy. Mężczyzna ma na sobie pomarańczową kamizelkę, prawdopodobnie otrzymaną przez ratowników. Nie chce odejść od ciała swojego dziecka, może jeszcze do końca nie wierzy w to, że jego córeczka nie żyje.

Liczba ofiar sięga 9,5 tysięcy. Może ich być kilkukrotnie więcej

Tymczasem liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii sięga 9,5 tysięcy, ale może kilkukrotnie wzrosnąć. Najwięcej ofiar jest w Turcji. Osób, które zostały ranne lub straciły dobytek życia i dach nad głową jest około 23 milionów. Kiedy pierwszy raz zatrzęsła się ziemia, nie spodziewający się niczego złego ludzie spali w swoich domach. W południowo wschodniej Turcji i północnej Syrii była godzina 4:17, w Polsce 2:17 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nagle wszystko zaczęło się trząść, budynki pękały i zamieniały się w gruzy. Większość ofiar zginęła we śnie. Pierwszy wstrząs miał siłę 7,8 stopnia w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na głębokości 18 kilometrów, w odległości około 30 kilometrów od tureckiego miasta Gaziantep liczącego milion mieszkańców. To najsilniejsze trzęsienie ziemi w regionie od niemal trzydziestu lat. Potem nastąpiły dwa kolejne trzęsienia.

Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jesteś lepszy od ucznia szkoły średniej?

Pytanie 1 z 15
Miasto na północnym-zachodzie Polski nazywa się...
Tak polscy strażacy ratują ofiary trzęsienia ziemi w Turcji

Jak poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby?

Posłuchaj ważnej rozmowy z psychologiem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany