Królowa Elżbieta II i książę Filip

i

Autor: East News Królowa Elżbieta II i książę Filip

Śmierć królowej Elżbiety II

Zdrady księcia Filipa czy tylko plotki? O tych kobietach mówiono, że były kochankami męża Elżbiety II!

2022-09-17 20:52

Królowa brytyjska Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 74 lata! On był jej pierwszą i jedyną miłością, a ona? Plotki na temat rzekomych romansów męża Elżbiety II krążyły po świecie od lat, ale czy były prawdziwe? O tych pięknościach mówiono, że były kochankami Filipa! Jedna nawet miała urodzić mu dwoje dzieci.

Romanse księcia Filipa to plotki? Męża Elżbiety II łączono z wieloma pięknościami

Kiedy Elżbieta Windsor poznała swojego przyszłego męża, księcia Filipa, wówczas 18-letniego oficera, miała zaledwie 13 lat! Od razu ją zauroczył. Rodzice Elżbiety byli niechętni temu związkowi, ale zgodzili się na zaręczyny, gdy ich córka miała 20 lat. Ślub odbył się 20 listopada 1947 roku, a koronacja Elżbiety II sześć lat później. Młoda królowa miała wtedy 27 lat. Elżbieta i Filip byli już wtedy rodzicami dwójki dzieci, 5-letniego Karola (obecnego króla) i 3-letniej Anny. Potem kolejno urodzili się Andrzej (1960) i Edward (1964). Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku niespełna stu lat, Elżbieta przeżyła go tylko o rok i kilka miesięcy... On był jej pierwszą i jedyną miłością, a ona? Plotki na temat rzekomych romansów męża Elżbiety II krążyły po świecie od lat, alw czy były prawdziwe? Dowodów nie ma i już zapewne nie będzie. Ale o kilku pięknościach mówiono, że były kochankami Filipa!

Aktorka teatru muzycznego i listy, które do dziś są trzymane w tajemnicy. Potem tajemniczy rozwód po wycieczce jachtem

Pierwsze pogłoski pojawiły się jeszcze wtedy, gdy przyszła królowa była w ósmym miesiącu ciąży z pierwszym dzieckiem, Karolem. Filip bynajmniej nie siedział wtedy w domowych pieleszach, lecz tańczył aż po świt z Pat Kirkwood, gwiazdą teatru muzycznego w Londynie. Byli widywani w restauracjach, a potem wymienili wiele listów, których treść do dziś pozostaje tajemnicą. Plotki nie pomogły Pat w karierze, wręcz przeciwnie... Kolejne pogłoski o rzekomej niewierności Filipa pojawiły się w 1950 roku, na krótko po narodzinach drugiego dziecka jego i Elżbiety, czyli księżniczki Anny. Filip wybrał się wtedy na podróż po świecie znanym z organizowanych tam imprez jachtem Britannia, w towarzystwie zaufanego współpracownika Michaela Parkera i jego żony Eileen. Niebawem Eileen złożyła wniosek o rozwód...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Siostra królowej Elżbiety II romansowała z młodym ogrodnikiem! Księżniczka Małgorzata, czarna owca w rodzinie Windsorów

PRZECZYTAJ TAKŻE: Meghan Markle i księżna Kate rozpracowane! Ekspert od mowy ciała ujawnił ich sekrety

Książę Filip miał nieślubne dzieci i romans z matką żony brata? Tak mąż królowej brytyjskiej odnosił się do plotek

Kolejna kobieta, z którą łączono Filipa, to aktorka kabaretowa greckiego pochodzenia, Helene Corbet. Urodziła ona dwoje dzieci, Maxa i Louise. Filip był ich ojcem chrzestnym i wspomagał finansowo edukację Maxa, co sprzyjało rozwojowi plotek. Zostały one zdementowane przez dorosłego już rzekomego nieślubnego syna Filipa... Największy skandal wybuchł jednak, gdy zaczęto plotkować o relacjach łączących męża królowej z... matką Sarah Ferguson, byłej żony księcia Andrzeja! Susan Barrantes miała również zauroczyć Filipa.

Na liście domniemanych kochanek księcia Filipa są też:

  • prezenterka telewizyjną Katie Boyle,
  • aktorki Merle Oberon i Annę Massey
  • oraz pisarka Daphne du Maurier.

Żadne z tych doniesień nie zostały jednak nigdy potwierdzone, a Filip wszystkiemu zaprzeczał. Raz nawet na pytanie o romanse odpowiedział: "Przecież wszędzie chodzi za mną policjant, jak zdołałbym coś takiego ukryć?".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Karol odziedziczył koronę obłożoną klątwą! "Noszący ją mężczyźni będą mieli władzę, lecz nie szczęście"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokująca prawda o psach Elżbiety II! Trudno uwierzyć, co się teraz z nimi stanie

Sonda
Wybaczyłabyś zdradę?

Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

Pytanie 1 z 12
Pieczoną kaczkę zazwyczaj przygotowuje się owocami. Najczęściej dodaje się do niej:
Książę Filip nie żyje