Dramat Goldie Hawn. Gdy miała 19 lat molestował ją znany artysta. "Kazał mi unieść spódnicę"

2022-01-24 14:01
Goldie Hawn
Autor: EAST NEWS Goldie Hawn

Legendarna gwiazda Hollywood przypomniała tragiczne wspomnienia z młodości. Jako początkująca aktorka trafiła na przesłuchanie do Ala Cappa, słynnego satyryka. Spotkała się z nim w jego apartamencie. "Chodź tu i daj mi buziaka" - powiedział jej, po czym rozwiązał szlafrok i pokazał dosłownie wszystko. "To było straszne doświadczenie" - wspomina aktorka.

Był rok 1964 i 19-letnia Goldie Hawn starała się właśnie o kolejny angaż. Jak informuje "Page Six", była umówiona na czytanie scenariusza z ówczesną gwiazdą, Alem Cappem, satyrykiem i rysownikiem. Trafiła do jego nowojorskiego apartamentu, gdzie kazał jej się rozgościć, a sam na chwilę wyszedł. Kiedy wrócił, miał na sobie tylko szlafrok. "Gdy go zobaczyłam, byłam przerażona, bo czułam, co się szykuje. Miał taki podstępny uśmiech" - wyznała 76-letnia aktorka w niedawnym wywiadzie udzielonym amerykańskiej dziennikarce Megyn Kelly. "Pomyślałam od razu, że muszę mu pokazać, że jestem religijną, przyzwoitą dziewczyną, żeby wiedział, że na nic nie może liczyć" - mówiła Hawn. "Opowiedziałam mu więc o moich rodzicach i o tym, że bardzo chcieli, żebym wyszła za żydowskiego dentystę. A on kazał mi unieść rąbek spódnicy, by obejrzeć moje nogi". Goldie Hawn mówi, że to, co wydarzyło się potem, było przerażające. 

CZYTAJ TAKŻE: Nowy podwariant Omikronu! Zaraża nawet ozdrowieńców, rozprzestrzenia się błyskawicznie

Dramat Goldie Hawn. Gdy miała 19 lat molestował ją znany artysta. Kazał mi podnieść spódnicę
Autor: EAST NEWS Al Capp i Goldie Hawn
Hotplota.pl: Harry Styles z byłą; Justin Bieber oskarżony o molestowanie

"Powiedział mi, żebym się do niego zbliżyła i dała mu buziaka" - opisuje aktorka. Dodaje, że choć była w szoku, spodziewała się tego. Podeszła do niego, by pokazać mu, że się go nie boi. Wtedy Al Capp rozwiązał sznur szlafroka i pokazał się jej nagi. Hawn dała mu wówczas jasno do zrozumienia, że nie zamierza robić kariery w taki sposób. "Cóż, nic w tym zawodzie nie osiągniesz. Wracaj do domu i wyjdź za tego twojego żydowskiego dentystę” - powiedział jej. "Być może właśnie tak zrobię" - rzuciła mu na odchodne aktorka. Hawn nie była jedyną kobietą, którą miał napastować Capp. To samo miało się przytrafić także Grace Kelly. Capp zmarł w 1979 roku. 

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje kultowy projektant mody. Ubierał Lady Gagę, Beyonce, Kim Kardashian

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE