Dramat półnagich influenserek! Wirtualne podróbki wygryzą żywe modelki?

i

Autor: shutterstock

Sztuczne piękności atakują

Dramat półnagich influenserek! Wirtualne podróbki wygryzą żywe modelki?

2023-02-01 13:30

To nie film science fiction, tylko szokująca rzeczywistość! Rozwój sztucznej inteligencji postępuje tak szybko, że można poczuć się zaniepokojonym. Teraz pewna niemiecka firma stworzyła wirtualne modelki, których nie sposób odróżnić na zdjęciu od prawdziwych. Influenserzy mają nie lada kłopot...

Wirtualne modelki zastąpią prawdziwe? Sztuczna inteligencja tworzy postaci nie do odróżnienia od żywych osób

Sztuczna inteligencja jeszcze niedawno była ciekawostką, a debaty o tym, czy może ona zagrażać ludziom, nie ciekawiły zbyt dużej ilości osób i wydawały się znacznie przedwczesne. Ale rozwój technologii AI (Artificial Intelligence) postępuje szybciej, niż wielu z nas się spodziewało. Można spreparować tak dużo, że odróżnienie rzeczywistości od fikcji staje się coraz trudniejsze. Już teraz istnieje sztuczna inteligencja zdolna do pisania tekstu niczym człowiek, a początki bełkoczącego śmiesznie Google Translatora to historia. Ten tekst napisał żywy człowiek, ale to, co tworzy robot, może być nie do odróżnienia od artykułu dziennikarza. Teraz sztuczna inteligencja zaczyna wkraczać w branżę mody i showbiznesu. Jak pisze "The Sun", niemiecka firma ColorDigital GmbH stworzyła wirtualnych modeli i wirtualne modelki, które na zdjęciach i filmach są nie do odróżnienia od prawdziwych ludzi. Firmy modowe mogą już "wynajmować" takich pracowników, a ponieważ to tylko awatary, nie trzeba im płacić ani załatwiać im biletów lotniczych na drugi koniec świata.

Sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje branżę erotyczną? Wirtualne piękności zamiast prawdziwych

Joy, Nina, Noah i Theo mogą "ubierać się" w dowolne wirtualne ciuchy i prezentować kolekcję tak, by nikt nie zorientował się, że to nie są wcale zdjęcia żywych ludzi. "Daily Star" zauważa, że sztuczna inteligencja zagraża w tej sytuacji również branży erotycznej, która w dużej mierze przeniosła się do internetu. Nagie piękności nie będą niebawem miały po co fatygować się przed internetowe kamerki, bo będą tam już brylować sztuczne modelki, a obserwatorzy i tak nie zauważą żadnej różnicy.

Sonda
Czy sztuczna inteligencja jest niebezpieczna dla ludzi?

QUIZ. Czy znasz teksty piosenek weselnych? Od 8/10 zaczyna się impreza!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst. "Hej dziewczyno, spójrz na misia / On przypomni, przypomni chłopca Ci / Nieszczęśliwego białego misia / Który w oczach ma tylko..."
Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?
Nasi Partnerzy polecają