Atak w Szwecji. Zakładnicy zostali uwolnieni. Żądanie dostarczenia pizzy zostało spełnione

2021-07-21 22:57
Dramatyczny atak w Szwecji
Autor: AP

Atak w Szwecji. Dwoje strażników przetrzymywanych przez więźniów w zakładzie karnym pod Eskilstuną w południowej Szwecji zostało w środę wieczorem wypuszczonych; nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawcy zostali aresztowani - poinformowała szwedzka policja. Akcja służb z udziałem negocjatora trwała ponad dziewięć godzin.

Według gazety "Aftonbladet" uzbrojeni w żyletki przymocowane do szczoteczek do zębów więźniowie, 30-letni Isak D. oraz 24-letni Haned Mahamed A., zabarykadowali się w wartowni, grożąc strażnikom - kobiecie i mężczyźnie. Więźniowie zażądali podstawienia im helikoptera. Innym życzeniem będącym warunkiem wypuszczenia jednego ze strażników było dostarczenie 20 sztuk pizzy z mięsem kebab. Prośba ta została spełniona.

ZOBACZ: Porywacz chwycił 5-latka i uciekł. Wtedy matka dziecka... Szokujące wideo

Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew

Areszt w Haellby pod Eskilstuną jest więzieniem o najwyższym rygorze bezpieczeństwa. Przebywają w nim skazani za najcięższe przestępstwa, a personel jest przygotowany do radzenia sobie z ryzykownymi sytuacjami.

W tej samej placówce do podobnego zdarzenia doszło w 2004 roku, gdy dwóch więźniów wzięło jako zakładnika strażniczkę. Po sześciu godzinach negocjacji kobieta została zwolniona, a sprawcy się poddali.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze