Druga fala koronawirusa nie będzie ostatnią?! WHO ostrzega przed TRZECIĄ! Jest data!

2020-11-22 19:19 kaja
Test na koronawirusa
Autor: archiwum se.pl Koronawirus 22.11.2020: Ile jest dzisiaj zakażeń? Zmarły 330 osoby. Stan zachorowań w Kujawsko-Pomorskiem [RAPORT] / Zdjęcie poglądowe

Świat i Europa zmagają się z drugą falą pandemii COVID-1, która niestety nie zwalnia tempa i cały czas zbiera śmiertelne żniwo. Trzeba przyznać, że wszyscy zmęczeni są już obecną sytuacją i każdy by chciał, by epidemia się już zakończyła, niestety, naukowcy nie mają dobrych wieści. WHO przestrzega bowiem przez trzecią falą koronawirusa.

David Nabarro, jeden z przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia przestrzega, że wraz z początkiem 2010 roku Europę może czekać walka z trzecią falą koronawirusa. Zdaniem Nabarro państwa na Starym Kontynencie nie przygotowały się należycie do drugiej fali pandemii, co oznacza, że trzecia jeżeli nastąpi może być jeszcze bardziej tragiczna w skutkach.

Zobacz także: Zmarł bohater Czarnobyla. Nie pokonało go promieniowanie, a... koronawirus

Europejska reakcja była niewystarczająca. Stracili okazję do zbudowania niezbędnej infrastruktury w miesiącach letnich, po opanowaniu pierwszej fali. A teraz mają drugą falę. Jeśli teraz nie zbudują niezbędnej infrastruktury, trzecią falę będą mieli na początku przyszłego roku - powiedział David Nabarro w rozmowie ze szwajcarskimi mediami.

Sprawdź też: GROZA! Śmierć uczestnika popularnego telewizyjnego show. Tragedia rozpoczęła się na planie!

Przedstawiciel WHO podkreślił również, że decyzje niektórych państw o rezygnacji z części obostrzeń mogą być bardzo ryzykowne. Taka sytuacja może w przyszłości skończyć się "wysoką liczbą nowych zakażeń i zgonów".

Wolontariusze pomagają starszym osobom