Zmarł bohater Czarnobyla. Nie pokonało go promieniowanie, a... koronawirus

2020-11-22 15:31 kaja
Czarnobyl
Autor: Shutterstock

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Portal "Napromieniowani.pl" podał smutna informację, że 20 listopada zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem Iwan Michajłowicz Szawrej, był on jednym ze strażaków, który 1986 roku uczestniczył w akcji gaśniczej podczas katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

- Nie pokonała go nawet choroba popromienna a życie odebrał koronawirus - tak odważnego strażaka żegna serwis "Napromieniowani.pl". Iwan  Michajłowicz Szawrej był jednym z bohaterów, którzy tragicznej nocy 26 kwietnia 1986 roku gasili pożar jakie wybuchł na skutek katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie. Służył on w przyzakładowej jednostce straży pożarnej znajdującej się obok czarnobylskiej elektrowni. Kiedy doszło do katastrofy miał jedynie 30 lat i służył tam wraz z dwoma braćmi.

Zobacz także: HORROR! Zagłodzili dwuletnią dziewczynkę na śmierć! Przypalali ją też papierosami

Jak podaje portal "Napromieniowani.pl" podczas felernej nocy 26 kwietnia Iwan pełnić nocną zmianę pod dowództwem Władimira Prawika, wszyscy zostali wysłani do gaszenia IV energobloku. Nad ranem strażaka zabrało pogotowie i zapadł on na ostrą chorobę popromienną drugie stopnia. Jego bohaterstwo znane było na Białorusi, a on sam nazywany był prawdziwym bohaterem Czarnobyla.

Sprawdź też: To głosy wysłane pocztą dały im przewagę w Nowym Jorku. Demokraci jednak górą

Groby polskich muzyków rockowych. Tragiczne śmierci idoli młodzieży. Niezapomniani