Dziecko Jamie Lee Curtis zmieniło płeć. Znana aktorka wspiera córkę

2021-10-25 12:05
Dziecko Jamie Lee Curtis zmieniło płeć.  Gwiazda Rybki zwanej Wandą: - Sporo muszę się nauczyć.
Autor: AP Dziecko Jamie Lee Curtis zmieniło płeć. Gwiazda "Rybki zwanej Wandą": - Sporo muszę się nauczyć.

Jamie Lee Curtis (62 l.) gwiazda "Rybki zwanej Wandą" i horroru "Halloween" wyznała, że jej 25-letnie dziecko zmieniło płeć. Słynna aktorka podkreśla, że jest niezwykle dumna z córki i powoli uczy się wszystkiego, co związane z tematem transpłciowości. "Poznaję terminologię, uczę się nowych słów, nie będę udawać, że to znany dla mnie obszar" - mówi aktorka.

Jamie Lee Curtis, hollywoodzka gwiazda znana z takich produkcji, jak między innymi cykl horrorów "Halloween", wraz z córką Ruby udzieliła niedawno wywiadu magazynowi "People". Zrobiła to kilka miesięcy po ujawnieniu, że jej najmłodsze dziecko zmieniło płeć. W rozmowie aktorka i jej córka opowiadają o długiej drodze do przemiany Ruby i do jej samoakceptacji. Jak wyznała 25-letnia kobieta, pierwszy raz zaczęła się zastanawiać nad swoją tożsamością płciową, gdy była 16-latką. Długo jednak nie zrobiła niczego w tym kierunku. Jak donosi "Page Six" Ruby opowiadała też, że miała pewne obawy, by podzielić się swoimi przemyśleniami z rodzicami - 62-letnią Lee Curtis i 73-letnim Christopherem Guestem. "To było dziwne, by wyznać im coś, czego o mnie nie wiedzieli. Ostatecznie jednak strach minął, bo wiedziałam, że i tak mnie zaakceptują" - mówiła i dodała, że zawsze mogła liczyć na swoich rodziców. 

Zobacz zdjęcia: Dziecko Jamie Lee Curtis zmieniło płeć. Gwiazda "Rybki zwanej Wandą": - Sporo muszę się nauczyć

Dziecko Jamie Lee Curtis zmieniło płeć. Znana aktorka wspiera córkę

Jamie Lee Curtis przyznaje w wywiadzie, że ona i jej mąż jeszcze czasem się mylą, używają nieprawidłowych zaimków względem swojej córki, ale bardzo się starają. Ruby jednak nie ma im tego za złe. Jest bardzo zżyta ze swoją mamą. A ta powoli zaczyna już planować ślub córki i jej narzeczonego. 

„LGBT to ludzie”. Protest przeciwko słowom abp. Marka Jędraszewskiego
Sonda
Dał/a/byś dziecku imię neutralne płciowo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE