Rosja. Dzień Zwycięstwa

i

Autor: PAP Rosja. Dzień Zwycięstwa

Dzień Zwycięstwa 9 maja. Władimir Putin przemówił na paradzie! "Zachód szykował inwazję na nasz kraj"

2022-05-09 13:57

Zakończyło się przemówienie Władimira Putina podczas parady wojskowej w Moskwie zorganizowanej jak co roku z okazji rocznicy zwycięstwa Związku Radzieckiego nad niemiecką III Rzeszą. Tym razem to 77. rocznica. Wystąpienia rosyjskiego dyktatora świat oczekiwał z wielkimi emocjami. Mówiono o tym o tym, że Władimir Putin wypowie dziś wojnę Ukrainie, ogłosi powszechną mobilizację lub powie coś o broni jądrowej. Tymczasem Putin jedynie wzmacniał rosyjską propagandę.

W Moskwie trwa parada wojskowa z okazji 77. rocznicy zwycięstwa Związku Radzieckiego nad niemiecką III Rzeszą. Na miejscu pojawił się też Władimir Putin. Rosyjski prezydent co roku wygłasza przemówienie podczas parady w Moskwie z okazji Dnia Zwycięstwa 9 maja. Wystąpienie rosyjskiego dyktatora było oczekiwane z wielkimi emocjami. Media spekulowały od dawna, że Władimir Putin wypowie 9 maja 2022 wojnę kolejnemu państwu lub oficjalnie wypowie ją Ukrainie, ogłosi powszechną mobilizację lub powie coś o broni jądrowej. Przemówienie Putina było przede wszystkim o połowę krótsze od dotychczasowych. Sama parada też jest okrojona - odwołano pokazy powietrzne, jak powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, z powodu warunków pogodowych. A może dlatego, że brakuje maszyn do pokazów z powodu wielkich strat w wojnie na Ukrainie?

Dzień Zwycięstwa 9 maja. Władimir Putin przemówił na paradzie! "Zachód szykował inwazję na nasz kraj"

Co powiedział Putin podczas Dnia Zwycięstwa w Rosji 9 maja? Żadne wyjątkowo przerażające słowa na szczęście nie padły! Nie było ogłoszenia powszechnej mobilizacji ani atomowych gróźb. Padły za to słowa, które są równie absurdalne, co wszystkie pozostałe wypowiedziane przez Putina i innych kremlowskich oficjeli na temat wojny na Ukrainie. To kolejne oszczerstwa pod adresem Ukrainy i Zachodu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przyjaciel Putina szaleje w internecie! "Państwa NATO zniszczone w pół godziny"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bono zaśpiewał w kijowskim schronie! Gwiazdor przyleciał na Ukrainę

Sonda
Czy twoim zdaniem Władimir Putin ukrywa chorobę?

Rosyjska propaganda w pełni. Na Dzień Zwycięstwa w Rosji Putin mówił o "odpieraniu agresji NATO"

"Zachód przygotowywał się do inwazji na nasz kraj. NATO u naszych granic stanowi zagrożenie. Zachód nie chce słuchać Rosji, oni mają inne plany. Walczymy o bezpieczeństwo Rosji. Kraje NATO nie chciały nas usłuchać, było widać u nich inne cele. Były plany wejścia na Donbas i zajęcie Krymu. Zagrożenie rosło z każdą chwilą, daliśmy wyprzedzający odpór agresji. Wszyscy żołnierze i oficerowie, którzy walczą na Ukrainie, są bohaterami. NATO przybliża się do naszego terytorium. To absolutnie nie do zaakceptowania dla nas. Na Ukrainie są neonaziści, z którymi USA i ich partnerzy współpracują" - to fragmenty przemówienia Władimira Putina podczas Dnia Zwycięstwa 9 maja 2022. Jak widać, agresywna retoryka Kremla i oskarżenia bez pokrycia w rzeczywistości nie mają końca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bezczelne słowa Putina! Złożył Ukraińcom... życzenia

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Prywatna armia Putina" gwałciła na oddziale położniczym?! Raport o Grupie Wagnera

Raport Walczaka - Mark Brzezinski: Putin dokonał ludobójstwa w Ukrainie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE