Dmitry Rogozin

i

Autor: East News

Przyjaciel Putina szaleje w internecie! "Państwa NATO zniszczone w pół godziny"

2022-05-08 21:00

Szef kosmicznej rosyjskiej agencji rządowej Roscosmos znowu zamieszcza szalone wpisy w mediach społecznościowych! Znany z pisania w internecie kosmicznych bzdur Dmitrij Rogozin (59 l.) tym razem poszedł na całość. Zamiast wyzywać Elona Muska od wariatów i amerykańskich kosmonautów od baranów, obliczył, ile czasu zajmie Putinowi zniszczenie całego NATO. Nie zraziło go to, że na razie Rosja nie może nawet zdobyć Donbasu.

Od początku wojny na Ukrainie padło wiele gróźb wobec Zachodu ze strony Rosji. Siergiej Ławrow stwierdził, że "ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć", Władimir Putin dodał, że w razie czyjejś interwencji z zewnątrz w wojnie na Ukrainie reakcje Rosji "będą błyskawiczne, szybkie". "Mamy do tego wszystkie narzędzia" - podkreślał Putin. Media reżimowe szły znacznie dalej, spekulując przykładowo, jak zatopić całą Wielką Brytanię przy pomocy podwodnej broni. A teraz fantastyczne scenariusze nakreślił szef kosmicznej rosyjskiej agencji rządowej Roscosmos. Znany z pisania w internecie kosmicznych bzdur Dmitrij Rogozin (59 l.) tym razem poszedł na całość na Telegramie. "NATO prowadzi przeciwko nam wojnę. Nie wypowiedzieli jej, ale to niczego nie zmienia. To oczywiste dla każdego. W wojnie nuklearnej państwa NATO zostaną zniszczone przez nas w pół godziny" - pisze Dmitrij Rogozin, dobry znajomy Putina. Na szczęście dodaje, że lepiej będzie jednak tego nie robić ze względu na dobro planety, więc Rosja poradzi sobie przy pomocy broni konwencjonalnej. Nie zniechęciło go to, że jak na razie armia Putina nie zdobyła nawet Donbasu, a spod Kijowa uciekła jak niepyszna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski polityk ujawnił cel wojny na Ukrainie. Mówi o granicy z Polską

PRZECZYTAJ TAKŻE: Historyk o Putinie i broni jądrowej. Mówi o końcu cywilizacji. "Pijany nacjonalizmem"

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?

Dmitrij Rogozin, zresztą były wicepremier i ambasador, znany jest z dziwnej aktywności w mediach społecznościowych. Najpierw pisze buńczuczne teksty, potem je kasuje. Jednak w internecie nic nie ginie. Niedawno było głośno o pyskówce szefa Roscosmosu z amerykańskim kosmonautą Scottem Kelly. Rogozin nazwał go "baranem" i kazał mu "spadać" po tym, jak Amerykanin skrytykował jego wpis na temat zasłaniania flag USA na rakiecie Sojuz. Potem Rogozin skasował ten wpis. Z kolei Elona Muska nazwał wariatem i zaczął mu grozić za "zaangażowanie w dostarczanie siłom faszystowskim na Ukrainie łączności wojskowej".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bezczelne słowa Putina! Złożył Ukraińcom... życzenia

PRZECZYTAJ TAKŻE: 13-latka zginęła uciekając przed wojną na Ukrainie! Został po niej tylko naszyjnik

Rosjanie w telewizji grożą Europie wojną jądrową
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE