Elżbieta II

i

Autor: EAST NEWS Elżbieta II

Dziś 96. urodziny królowej Elżbiety II! Wzruszające zdjęcia, najnowsze plotki!

2022-04-21 10:30

Królowa brytyjska obchodzi 96. urodziny! Elżbieta II przyszła na świat 21 kwietnia 1926 roku. Jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie! Zebraliśmy najpiękniejsze zdjęcia królowej Elżbiety II i najnowsze plotki na jej temat. Wiemy też, jak królowa brytyjska uczciła swój wielki dzień. Można przeżyć zaskoczenie! Ale właśnie to Elżbieta II lubi najbardziej.

Wielkie święto na Wyspach Brytyjskich! To właśnie dziś Elżbieta II obchodzi 96. urodziny! Królowa brytyjska przyszła na świat 21 kwietnia 1926 roku. Jak królowa brytyjska uczciła swój wielki dzień? Oficjalne zdjęcie, które pojawiło się w mediach społecznościowych Pałacu Buckingham, potrafi zaskoczyć! Ale właśnie ono wiele mówi o prawdziwym, prywatnym życiu królowej brytyjskiej. Otóż Elżbieta II na zdjęciu opublikowanym z okazji swoich 96. urodzin pozuje z dwoma pięknymi, białymi kucykami na tle magnolii. Konie i kucyki to wielka pasja królowej od lat! Podobno tylko opiekun jej królewskiej stajni może zadzwonić do niej bezpośrednio bez żadnych ceremonii... Bybeck Nightingale i Bybeck Katie widoczne na urodzinowym zdjęciu to królewscy ulubieńcy. Królowa promienieje szczęściem i wydaje się w dobrej formie, chociaż ostatnio świat obiegały pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia sędziwej monarchini. Znacznie ograniczyła ilość swoich obowiązków, a śmierć księcia Filipa podobno znacząco przyczyniła się do zapadnięcia królowej na zdrowiu, ale oficjalnie nic nie wiadomo o szczególnie poważnych chorobach Elżbiety II.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poważny kryzys w związku Meghan Markle i księcia?! "Prowadzą osobne życia"

PRZECZYTAJ TAKŻE: William wysyła księżną Kate na SAMOTNE wyjazdy za granicę! Wiadomo, o co może chodzić

Nie każdy wie, że brytyjska królowa obchodzi urodziny dwa razy w roku! 21 kwietnia prywatnie, w gronie najbliższych, a w czerwcu z wielką pompą w ramach narodowego święta Trooping The Colour. W tym roku oficjalne urodziny królowej zostaną połączone z obchodami platynowego jubileuszu - data jej koronacji to 2 czerwca 1953 roku. Królowa Elżbieta II od 13 października 2016 jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie. Wtedy właśnie zmarł poprzedni rekordzista, król Tajlandii Rama IX. Zaś od 2015 roku Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Pobiła rekord swojej praprababki królowej Wiktorii, która panowała ponad 63 lata.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skandal w rodzinie królewskiej! To stało się w kościele na oczach wszystkich

PRZECZYTAJ TAKŻE: Królowa brytyjska porusza się już na wózku inwalidzkim?! Nowe zdjęcia mówią wszystko

Sonda
Czy darzysz szacunkiem królową brytyjską?

Nie wszyscy wiedzą, że kiedy urodzona 21 kwietnia 1926 roku Elżbieta II była dzieckiem, szanse na objęcie przez nią brytyjskiego tronu nie były wielkie. Znajdowała się zaledwie na trzecim miejscu w kolejce do tronu. Jednak po abdykacji jej stryja Edwarda VIII, który zrzekł się tronu dla małżeństwa z Wallis Simpson, królem został ojciec Elżbiety, co uczyniło ją następczynią tronu. Uzyskała tytuł Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Elżbiety. Od dziecka była znana ze skrupulatności, odpowiedzialności i poświęcenia dla ojczyzny. Podczas II wojny światowej wraz z siostrą pomagały nawet kopać fortyfikacje w parku w Windsorze. W wieku zaledwie 13 lat poznała przyszłego męża, księcia Filipa, wówczas 18-letniego oficera. Rodzice przyszłej królowej byli niechętni temu związkowi, ale zgodzili się na zaręczyny, gdy miała 20 lat. Ślub odbył się 20 listopada 1947 roku.

6 lutego 1952 jej ojciec zmarł na raka gardła. Elżbieta automatycznie została wówczas królową. Wiadomość o tym zastała ją w Kenii. 7 lutego oficjalnie ogłoszono ją władczynią Brytyjczyków. Koronacja odbyła się 2 czerwca 1953 roku. Elżbieta II miała wtedy 27 lat. Po koronacji Elżbieta i Filip przeprowadzili się do pałacu Buckingham. Mieli już wtedy dwójkę dzieci, 5-letniego Karola (obecnego następcę tronu) i 3-letnią Annę. Potem kolejno urodzili się Andrzej (1960) i Edward (1964). Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku niespełna stu lat.

Książę WYRZUCONY z rodziny królewskiej! Jest decyzja królowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE